Trwa ładowanie...
d45fvt3

Clive Cussler

AP
Źródło: AP

Clive Cussler został okrzyknięty na całym świecie Mistrzem Przygody. Na tytuł ten zasługiwał, zwłaszcza że sprzedał 100 milionów egzemplarzy przygód Dirka Pitta.

Uczęszczał do college'u przez dwa lata, a następnie zaciągnął się do Sił Powietrznych podczas wojny w Korei. Stacjonował na Hawajach, gdzie nauczył się nurkować.

W latach 60-tych Cussler pracował w branży reklamowej. Jego pierwsze zetknięcie się z fikcją nastąpiło w 1973 roku, kiedy napisał swoją pierwszą powieść o Dirku Pittcie. Od tego czasu opisywał przygody Pitta, wiodąc jednocześnie życie podobne do swojego bohatera.

Podobnie jak Pitt, Cussler uwielbia odkrywanie i zbieranie rzeczy o historycznym znaczeniu. Wraz z NUMA (National Underwater and Marine Agency, grupą założoną przez Cusslera w 1978 roku), ustanowił wprawiający w zdumienie rekord - odkrył ponad 60 wraków statków. Jednym z nich była dawno utracona, konfederacka łódź podwodna Hunley.

Cussler posiada również dużą kolekcję klasycznych samochodów, która obejmuje ponad 80 aut. Obecnie sprawuje urząd Przewodniczącego NUMA, jest również członkiem Klubu Odkrywców (które uhonorowało go nagrodą Lowella Thomasa za eksplorację głębin morskich), Royal Geographic Society oraz American Society of Oceanographers.

40 lat temu poślubił Barbarę Knight, mają trójkę dzieci (Terry, Dirk, Dana) i dwoje wnucząt. Cussler lubi spędzać czas w górach Kolorado i na pustyni w Arizonie.

Jest autorem powieści sensacyjnych: Wir Pacyfiku, Afera śródziemnomorska, Na dno nocy, Wydobyć TITANICA, Operacja HF, Lodowa pułapka, Podwodni łowcy.

Clive Cussler
Data urodzenia

14.07.1931

Miejsce urodzenia

Alhambra, Kalifornia, Kalifornia

Bibliografia
d45fvt3

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45fvt3
d45fvt3
d45fvt3