Trwa ładowanie...
d48xxpi

Cesarski zegarmistrz

książka
d48xxpi
Oceń jako pierwszy:
Cesarski zegarmistrz
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Cesarski zegarmistrz
Materiały prasowe

Alister Cox, angielski zegarmistrz i twórca automatów, po tragicznej śmierci córki porzuca swoje rzemiosło i pogrąża się w rozpaczy. Szansę na wybawienie odnajduje w niespodziewanej propozycji – sam cesarz Chin prosi go, aby przybył do Zakazanego Miasta i stworzył trzy zegary, jakich jeszcze świat nie widział. Gdy jednak Cox trafia na dwór, zaproszenie i szczodre obietnice wszechwładnego monarchy okazują się czymś innym.

Cesarski zegarmistrz jest pełną maestrii powieścią o ojcowskiej miłości, wielkiej pasji i ambicji. To jednocześnie historia o zderzeniu odmiennych rzeczywistości – Wschodu i Zachodu – oraz o zetknięciu się zwykłego człowieka z władcą-bogiem, który pragnie stać ponad upływem czasu. Ransmayr tworzy zapierające dech w piersiach obrazy, snując jednocześnie filozoficzną refleksję nad upływającym czasem. Ta wyjątkowa powieść sprawia, że czas zdaje się płynąć inaczej.

Autor, posługując się mocnym i eleganckim językiem, potrafi wczuć się w sytuację ludzi żyjących w odległej epoce. To prawdziwe dzieło sztuki.
„Frankfurter Allgemeine Zeitung”
Christoph Ransmayr to filozof czasu w przebraniu niemieckiego pisarza
„Die Welt”
Osobna, bardzo piękna powieść, jakich mało dzisiejszej literaturze niemieckojęzycznej. Elegancja języka godna prawdziwego cesarza.
„Literatur SPIEGEL”
Opisy Ransmayra zachwycają. Czytając jego książki można się poczuć jak w kinie.
„taz”
Wielkie literackie osiągnięcie. Z przekonaniem można powiedzieć, że to arcydzieło.
„ARD/Druckfrisch”
Siła tej powieści sprawia, że mgnienie oka staje się wiecznością, to co dalekie przybliża się, uczucie zagubienia ustępuje miejsca poczuciu bezpieczeństwa, a rozproszone elementy składają się w całość.
„Der Standard”

Christoph Ransmayr – austriacki pisarz mieszkający w Wiedniu, z wykształcenia filozof i etnolog. W swoich książkach czerpie inspirację z licznych podróży (m.in. po Azji i obu Amerykach) oraz z wydarzeń historycznych. Jego powieści i opowiadania przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Jest laureatem ponad dwudziestu prestiżowych nagród z dziedziny literatury, w tym: Nagrody Franza Kafki (Czechy), Nagrody im. Heinricha Bölla oraz Würth-Preis für Europäische Literatur (Niemcy), a także Prix Aristeion. W 2018 roku jego Latającą górę nominowano do The Man Booker International Prize.

d48xxpi
Cesarski zegarmistrz
Numer ISBN

978-83-233-4424-7

Wymiary

140x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

270

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d48xxpi
d48xxpi
d48xxpi
d48xxpi
d48xxpi