Trwa ładowanie...
d2zn3wg
03-02-2020 21:25

Tygrysica i Akrobata

książka
Oceń jako pierwszy:
d2zn3wg
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Niezwykła baśń filozoficzna autorki włoskich bestsellerów
Mała Tygrysica nie jest podobna do innych tygrysów zamieszkujących Tajgę. Nie potrafi bezkrytycznie przyjąć praw rządzących światem zwierząt, zadaje pytania o sens życia, wolność i przeznaczenie. Pragnie odnaleźć własną drogę – niekoniecznie tą wyznaczoną przez Matkę, naturę i tradycję. Do celu swoich poszukiwań zbliża się, gdy staje oko w oko z człowiekiem – tą najbardziej niebezpieczną, ale i fascynującą istotą.
Susanna Tamaro z lekkością i wielkim talentem literackim snuje na poły filozoficzną bajkę, po którą mogą sięgnąć tak dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Przygody Tygrysicy i napotykanych przez nią bohaterów – ludzkich i zwierzęcych – kryją w sobie opowieść o uniwersalnych wartościach: odwadze, wolności i poszukiwaniu własnego „ja".
Historia Małej Tygrysicy to opowieść o odwadze, prawdziwej przyjaźni, wolności i poszukiwaniu własnej życiowej drogi. Pokazuje nam, że nie jest ważne, gdzie się znajdujemy i z jakimi problemami przychodzi nam się zmagać, najistotniejsze – by zawsze pozostać sobą.
Marta Machnicka,

Poetycka i mądra współczesna bajka, przepełniona miłością, czułością i pasją… oda do ludzkiego serca.
„Famiglia Cristina”
Opowieść o znaczeniu wolności.
„Gazzetta del sud”
Radosna i głęboka opowieść.
„Il Piccolo”
Klarowna i precyzyjna proza.
„Corriere della Sera”
Tamaro prowadzi nas za rękę przez swój świat, pokazując, gdzie jest nadzieja i sedno szczęścia.
„Eco di Bergamo”
Susanna Tamaro urodziła się w Trieście w 1957 roku. Ukończyła reżyserię w Eksperymentalnym Ośrodku Kinematografii i przez dziesięć lat pracowała dla telewizji, kręcąc filmy dokumentalne o charakterze naukowym. Odkąd rozpoczęła karierę pisarską, jej książki sprzedały się we Włoszech w milionach egzemplarzy i doczekały wydań w ponad 40 krajach. Jest zaangażowana w działalność licznych organizacji charytatywnych i humanitarnych. Obecnie mieszka na farmie w Umbrii, gdzie zajmuje się m.in. hodowlą pszczół.

Tygrysica i Akrobata
Numer ISBN

978-83-233-4465-0

Wymiary

135x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

160

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zn3wg
d2zn3wg
d2zn3wg
d2zn3wg