Trwa ładowanie...
db82vlb

Bożena Walter

Bożena Walter przeszła na emeryturę w wieku 78 lat ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Bożena Walter jest laureatką Super Wiktora, Gwiazdy Telewizji Polskiej, Orderu Uśmiechu, Perły Honorowej Polskiej Gospodarki w kategorii krzewienie wartości społecznych i Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Bożena Walter – biografia

Bożena Walter przyszła na świat w rodzinie Władysława Bukraby, porucznika Wojska Polskiego, zamordowanego w Charkowie w 1940 roku. Ukończyła studia na Wydziale Filologii Orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zaoczne Wyższe Studium Zawodowe Realizacji Telewizyjnej Programów Dziennikarskich PWSFTviT w Łodzi. Bożena Walter jest żoną Mariusza Waltera, jednego z właścicieli ITI, z którym ma dwoje dzieci.

Bożena Walter - książka

W 2010 roku nakładem Wydawnictwa Pascal na rynku ukazała się lubiana książka "Strasznie ważne bajki", w której bajkopisarzami są znane osoby. Bożena Walter także pojawia się w spisie autorów dodających otuchy opowiadań dla dzieci, podobnie jak m.in. Ewa Błaszczyk, Jurek Owsiak, Bartosz Opania, Marek Kamiński czy Elżbieta Dzikowska.

Bożena Walter - kariera

Bożena Walter zadebiutowała w telewizji jako prowadząca program "Telewizyjny Ekran Młodych" w latach 70. Kolejne etapy działalności Bożeny Walter to współtworzenie "Studia 2", "5-10-15" i "Czaru Par". Mogliśmy ja również zobaczyć w "Na dobranoc", "Przygodach psa Cywila", "Anatomii miłości", a także w odcinkach "07 zgłoś się".

Bożena Walter – Fundacja TVN

W latach 2001-2016 Bożena Walter prowadziła Fundację TVN Nie jesteś sam, którą współzałożyła. Jej powstanie zawdzięczano spółce akcyjnej TVN i mężowi Bożeny Walter, Mariuszowi Walterowi. Bożena Walter zrezygnowała z funkcji Prezesa Fundacji, przechodząc na emeryturę w wieku 78 lat.

db82vlb
Bożena Walter
Data urodzenia

22.09.1938

Miejsce urodzenia

Kraków, Polska

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
db82vlb
db82vlb
db82vlb
db82vlb