Trwa ładowanie...
ddqlq30

Bogusław Chrabota

WP
Źródło: WP

Bogusław Chrabota to nie tylko znany dziennikarz, ale równie wokalista Jabro Bogota z grupy Yeednoo, należący do Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego.

Bogusław Chrabota – życiorys

Bogusław Chrabota jest absolwentem na prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim (gdzie później był doktorantem) oraz zagranicznym stypendystą w Stanach Zjednoczonych. Współpracował z licznymi polskimi tytułami prasowymi, współtworzył Krakowskie Towarzystwo Przemysłowe, pracował w TVP3 w Krakowie, był zastępcą redaktora naczelnego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Kolejno Bogusław Chrabota został dyrektorem programowym stacji Polsat, gdzie wymyślił serial ”Świat według kiepskich” i współtworzył programy ”Idź na całość” czy ”Bar”. W Polsat News prowadził ”To był dzień” oraz ”Wydarzenia Opinie Komentarze”. Ponadto Bogusław Chrabota jest komentatorem radiowym, prowadzi wykłady z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a od początku 2013 roku pozostaje na stanowisku redaktora naczelnego ”Rzeczpospolitej”.

Bogusław Chrabota – książki i nagrody

Debiutancki tom poezji Bogusława Chrabota ukazał się w 1992 roku nakładem oficyny Suszczyński & S-ka. Od tego czasu na rynku wydawniczym w Polsce autora publikują m.in. Zysk i S-ka Wydawnictwo i Narodowe Centrum Kultury (głównie w Warszawie i Poznaniu). Dziennikarz fascynuje się kulturą afrykańską, a pisze powieści pod znakiem literatury kryminalnej oraz podróżniczej.

Bogusław Chrabota ma na swoim koncie Medal ”Niezłomnym w słowie” (2011) oraz Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2014).

ddqlq30

Podziel się opinią

3
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddqlq30
ddqlq30
ddqlq30