Trwa ładowanie...
dexpzcy

Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie

książka
dexpzcy
Oceń jako pierwszy:
Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie
Materiały prasowe

Jest wiele opowieści o warszawskiej Syrenie, ale prawdziwa jest tylko ta, którą swym szumem opowiadają fale Wisły…

Legenda Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie zaczyna i kończy się właśnie tymi słowami. Pomiędzy nimi ukryta jest wzruszająca i nieznana opowieść o warszawskiej Syrenie.

Przepięknie ilustrowana książeczka z Bogumiłą o twarzy Krystyny Krahelskiej zadedykowana jest dziewczętom Powstania Warszawskiego.

Legenda Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie została zainspirowana historycznymi postaciami dwóch kobiet: Joanny d’Arc i Krystyny Krahelskiej. Choć kobiety te żyły w oddalonym od siebie czasie (Joanna – wiek XV, Krystyna – wiek XX), młodość każdej z nich przebiegała w okupowanej ojczyźnie: Joanny – w okupowanej przez Anglików Francji, Krystyny – w okupowanej przez Niemców i Sowietów Polsce. Obydwie stały się także symbolem walki o wolność narodową.

O Autorce

Marta Juza-Jakubowska urodziła się i wychowała w Polsce, na Sądecczyźnie. Wzrastała w atmosferze ludowych baśni oraz małego teatrzyku szkolnego prowadzonego przez jej mamę, poetkę i nauczycielkę. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, a następnie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Mieszka w Kanadzie. W wolnych chwilach i dla rozrywki pisze romanse oraz wiersze, bajki, powieści i legendy dla dzieci. Jej najbardziej znane utwory to: Warkocz królewny Wisły, Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie, Krakowianka o modrych oczach, Królewski rzeźbiarz i Kalina córka czarownicy.

dexpzcy
Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie
Numer ISBN

978-83-64299-16-2

Wymiary

245x175

Oprawa

miękka

Liczba stron

48

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dexpzcy
dexpzcy
dexpzcy
dexpzcy
dexpzcy