Trwa ładowanie...
d30eutw
25-01-2021 16:00

Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy

książka
Oceń jako pierwszy:
d30eutw
Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy
Tytuł oryginalny

We Are Bellingcat: An Intelligence Agency for the People

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy opowiada o tym, jak jeden człowiek pobudził do działania dziennikarzy obywatelskich, którzy rozwiązują największe zagadki naszych czasów, korzystając jedynie z komputerów. Bellingcat to niezależny internetowy serwis śledczy, który rzuca nowe światło na nasz sposób myślenia o mediach, polityce i przyszłości cyfrowego świata.

Autor opisuje narzędzia używane do analizy danych od lat 90. XX wieku, od oprogramowania geolokacyjnego po aplikacje pozwalające określić z dokładnością do pół godziny czas wykonania zdjęcia. Książka opowiada również o dotychczasowych najgłośniejszych śledztwach Bellingcat, przybliża m.in. historię zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą, ukazuje też prawdę o pochodzeniu broni używanej w syryjskiej wojnie domowej i podsłuchach w telefonach dziennikarzy.

Krótko przed premierą książki świat znów usłyszał o Bellingcat. Dziennikarze opublikowali materiał, w którym podali nazwiska ośmiu funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) zamieszanych – według autorów publikacji – w sprawę otrucia Aleksieja Nawalnego.

„Bellingcat walczy z Władimirem Putinem i jemu podobnymi za pomocą komputerów i smartfonów, atakując Kreml zza biurka”. Foreign Policy

Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy
Numer ISBN

978-83-8230-083-3

Wymiary

123x195

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

336

Język

polski

d30eutw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30eutw
d30eutw
d30eutw
d30eutw