Trwa ładowanie...
d1eh245
25-09-2023 15:20

Barca. Życie, pasja, ludzie. Wydanie III

książka
Oceń jako pierwszy:
d1eh245
Barca. Życie, pasja, ludzie. Wydanie III
Tytuł oryginalny

Barça. People's Passion

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najlepsza książka o FC Barcelonie, jaka kiedykolwiek powstała!

Nieomal rozszarpana siatka w bramce Sampdorii Genua. Piłkarz, który miał stać się legendą, podpisujący po pijanemu kontrakt – tyle że w swoim mniemaniu z Realem Madryt. Bramkarz uciekający z Hiszpanii w przebraniu i prezydent klubu rozstrzelany przez frankistów. Zmiażdżone i stopione trofea po uderzeniu bomby w klubowy budynek. Wiceprezydent klubu skaczący do Tamizy i kibice wygwizdujący drużynę mimo prowadzenia w Gran Derbi… Tętniąca emocjami historia Barçy. Historia klubu, piłkarzy, kibiców i Katalonii. Historia najpiękniejszej piłkarskiej wspólnoty na świecie!

Trzecie wydanie książki zostało wzbogacone nowymi wątkami. Jimmy Burns opisuje największe sukcesy pod wodzą Pepa Guardioli czy Luisa Enrique, ale opowiada także o czymś, co wielu kibiców boli do dziś – o odejściu Leo Messiego. Uznany dziennikarz opisuje epokę, która zakończyła się po odejściu Argentyńczyka, i jednocześnie opowiada o początku nowej ery po przejęciu drużyny przez Xaviego Hernándeza.


„Barcelona jest wielkim kościołem” – pisze Burns. A ta książka jest dla wszystkich, których ten kościół pomieści: i fanatyków, i sceptyków. I dla ludzi innych wyznań niż barcelońskie też. Bo Burns nie opisuje Barçy na kolanach. On ją opisuje dobrze.
Paweł Wilkowicz, Viaplay

Więcej niż klub, więcej niż książka!
Andrzej Chojnowski

Bez Barçy futbol nie byłby tym, czym jest!
Leszek Orłowski, Piłka Nożna/CANAL+

BIOGRAM
Jimmy Burns
Uczył się w stolicy Hiszpanii, studiował w Lancashire i Londynie, poznając brytyjską, kastylijską i katalońską kulturę. Pracował dla BBC, „London Observer”, „The Economist”, był korespondentem „Financial Times” w Lizbonie, Hiszpanii i Buenos Aires, skąd relacjonował wojnę o Falklandy i przemiany polityczne w Argentynie. Przez lata pracował nie tylko dla mediów z Wielkiej Brytanii, ale też z całej Europy i Stanów Zjednoczonych, pisząc o wydarzeniach politycznych i społecznych w Argentynie, Chile, Urugwaju czy Paragwaju. Ceniony i wielokrotnie nagradzany na całym świecie autor książek. Gdy nie przebywa akurat w Hiszpanii lub nie podróżuje po świecie, mieszka w Londynie.

Barca. Życie, pasja, ludzie. Wydanie III
Numer ISBN

978-83-8330-085-6

Wymiary

140x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

296

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eh245
d1eh245
d1eh245
d1eh245