Trwa ładowanie...
dsshno0

Nie żyje Barbara Rosiek. Brakuje pieniędzy na pochówek

W wieku 60 lat odeszła Barbara Rosiek. Psycholog, pisarka i poetka, autorka kultowego "Pamiętnika narkomanki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Rosiek zmarła nad ranem 27 kwietnia. Na jej książce wychowało się kilka pokoleń Polaków
Barbara Rosiek zmarła nad ranem 27 kwietnia. Na jej książce wychowało się kilka pokoleń Polaków (Facebook.com)
dsshno0

Smutną wiadomością podzielił się Andrzej Bryśkiewicz, przyjaciel autorki, który na portalu Pomagam.pl pod koniec 2019 r. utworzył dla niej zbiórkę.

Po złamaniu kręgosłupa Barbara Rosiek wymagała rehabilitacji, na którą nie miała środków. Przyczyna śmierci pisarki nie została podana do publicznej wiadomości.

"Drodzy, dziś 27 kwietnia 2020 r. o godz. 4:15, w wieku 60 lat odeszła od nas polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka - Barbara Rosiek. O czym informuję w głębokim smutku wraz z rodziną. W tym trudnym dla nas czasie potrzebujemy wsparcia na godny pochówek Barbary Rosiek. Od teraz wszystkie pieniądze, które zostaną zebrane, przeznaczone zostaną na rzecz godnego pochówku. W imieniu rodziny proszę o wsparcie i udostępnienie informacji. Dziękuję - apelują Bryśkiewicz oraz bliscy zmarłej pisarki" - pisze przyjaciel zmarłej.

dsshno0

ZOBACZ TEŻ: w Polsce jest coraz więcej lekomanów

W 1985 r. ukazała się jej książka "Pamiętnik narkomanki", w której Rosiek opisała swoje przeżycia i perypetie związane z uzależnieniem.

Początkowo nieufnie odnoszoną się i do publikacji, i do jej autorki. Z czasem książka stała się kultowa i do dziś znajduje się w kanonie lektur, po które sięgają młodzi ludzie.

dsshno0

W kolejnych książkach również odwoływała się do swoich doświadczeń. Tak był m.in. przy "Kokaina: zwierzenia narkomanki" (1992), "Byłam schizofreniczką" (1995) czy "Życie w hospicjum" (2010).

Barbara Rosiek ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako psycholog kliniczny.

18 lat temu została nagrodzona srebrnym medalem International Biographical Centre w Cambridge za całokształt twórczości literackiej.

dsshno0

Podziel się opinią

Share

dsshno0

dsshno0