Trwa ładowanie...
d2fvhfs

Barbara Markowska

Archiwum autorki
Źródło: Archiwum autorki

Zajmuje się filozofią, socjologią i teatrologią. Jest adiunktem w Katedrze Socjologii Collegium Civitas.

Ma szerokie humanistyczne zainteresowania, w kręgu jej badawczych pasji znajdują się etyka i filozofia polityki, antropologia kulturowa, poststrukturalizm, a także gender studies oraz teoria mediów i sztuki współczesnej. W Collegium Civitas prowadziła zajęcia m.in. z kulturowych oraz społecznych kontekstów posthumanizmu oraz biopolityki.

„Od kiedy kultura, podobnie jak i sztuka, stała się towarem i straciła realną autonomię – wszystko jest dozwolone…”

Uczestniczyła w projektach związanych z kulturami lokalnymi i wielokulturowością. Była recenzentem programu wspomagania rozwoju kultur lokalnych w Fundacji im. Stefana Batorego (2000 r.). Koordynowała projekt Collegium Civitas „Wzmocnienie społeczno/obywatelskich umiejętności starszych kobiet w wioskach wielokulturowych w Północno-Wschodniej Polsce” (2008–2010). Głównym jego celem było tworzenie pamięci zbiorowej i odbudowa społecznych, także międzypokoleniowych, więzi poprzez opowiadanie o przeszłości i działania teatralne.

Była zaangażowana w Seminaria Badań nad Przyszłością Collegium Civitas (2009 r.), w ramach których mówiła m.in. o zadaniach sztuki w dobie posthumanizmu. Brała udział w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Centrum Sztuki Współczesnej poświęconej współczesnej estetyce francuskiej „Granice słowa i obrazu w myśli Lyotarda i Levinasa” (2010 r.).

Barbara Markowska
Miejsce urodzenia

Gdynia

Bibliografia
d2fvhfs

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fvhfs
d2fvhfs
d2fvhfs