Trwa ładowanie...

Banksy potwierdził autorstwo. I to w jakim stylu

Ciepły głos Boba Rossa potwierdza "Radość Malowania" Banksy'ego. Tajemniczy brytyjski streetartowiec zestawił relację z powstawania swojego najnowszego dzieła (zatytułował je "Create Escape" - "Stwórz ucieczkę") z programem kultowego amerykańskiego instruktora malarstwa telewizyjnego. Zobaczcie sami!
Share
Banksy potwierdził autorstwo. "Create Escape" 2021
Banksy potwierdził autorstwo. "Create Escape" 2021Źródło: Instagram
d21y8ut

O pracy, która powstała w nocy na przełomie lutego i marca, już pisaliśmy. Eksperci byli zgodni, że to tylko kwestia czasu, kiedy Banksy potwierdzi swoje autorstwo. Najnowsza grafika przedstawia więźnia zakładu karnego Reading, który ucieka po spuszczonych przez mur prześcieradłach. Na ich końcu, jako odważnik, dynda maszyna do pisania.

Na nagraniu, które Banksy opublikował na swoim Instangramie, podłożony spokojny głos Boba Rossa opowiada o kolejnych etapach pracy nad grafiką. Gwiazdor amerykańskiej telewizji tworzył w świetle świateł studyjnych. Banksy działa pod osłoną nocy.

Kiedy artysta podejmuje wielką decyzję o kształcie i miejscu swojego nowego dzieła, działa już bez presji. Jeśli chce użyć wzoru szablonu, po prostu to robi. Wie, jak dodać do swojego dzieła światła. Dopieszcza je, rozpylając farbę. Wykańczając, nadaje pracy charakteru. Używa stosownych narzędzi. Wszystko idzie idealnie, a tworzenie dostarcza autorowi radości i przynosi nowe pomysły. Farba jest idealnie dostosowana do techniki. "Malarsto dla mnie reprezentuje wolność. Mogę stworzyć świat, który chcę zobaczyć, i którego chcę być częścią" - słyszymy głos Boba Rossa i patrzymy na nową grafikę Banksy'ego.

d21y8ut

"Create Escape" oddaje szaloną, ale precyzyjną realizację dzieła wykonanego pod osłoną nocy przez artystę. Dzięki kreacji Banksy'ego więzienny mur, który niegdyś ograniczał, staje się nagle miejscem, od którego zaczyna się ucieczka.

Zobacz: Uchodźcy w Calais zarabiają na muralu Banksy'ego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21y8ut

Podziel się opinią

Share
d21y8ut
d21y8ut