Trwa ładowanie...
dy5ar4v

Wydawnictwo Bajka

Bajka to istniejące od 2009 roku wydawnictwo, które zajmuje się literaturą dziecięcą tworzoną przez polskich autorów.

Wydawnictwo Bajka – informacje ogólne

Za powstanie wydawnictwa Bajka odpowiadają dawni redaktorzy czasopism dziecięcych „Świerszczyk” i „Miś” – debiut wydawniczy nastąpił w 2009 roku, kiedy to na rynek trafiły pierwsze książki Bajki autorstwa polskich współczesnych pisarzy. Wtedy też swój początek miały pierwsze serie wydawnicze, wśród których dzisiaj znajdziemy bajki, książeczki do nauki czytania i zgadywanki – wszystkie bogato ilustrowane.

Wydawnictwo Bajka – działalność

Wydawnictwo Bajka ma na swoim koncie ponad 100 publikacji dla dzieci, wśród których znajdują się książki takich autorów jak Dorota Gellner, Marcin Szczygielski, Małgorzata Strzałkowska i Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Publikacje przyporządkowano do kilku grup wiekowych, których przedział zaczyna się od dzieci w wieku roku, a kończy na kategorii 8+. Wśród propozycji wydawnictwa Bajka znajdziemy więc książeczki przeznaczone do interakcji i rysowania, bajki do nauki czytania, historyjki edukacyjne i powieści, w tym fantasy.

Wydawnictwo Bajka – serie wydawnicze

 • „Bajeczki dla maluszka” – seria kartonowych ilustrowanych książek dla najmłodszych z rymowanymi historyjkami.
 • „Zgadywanki dla maluszka” – książeczki z zagadkami w wierszowanej formie, do których dołączone są obrazkowe podpowiedzi.
 • „Uczymy się czytać” – specjalnie przygotowane i dostosowane do nauki czytania książeczki z bajkowymi czytankami;
 • „Krecik” – seria książeczek o Kreciku, znanej animowanej postaci, z oryginalnymi ilustracjami, które tworzyli Zdeněk Miler i Kateřina Miler.
 • „Florka” – seria książek o Florce, która doczekała się ekranizacji w formie serialu animowanego.

Nagrody zdobyte przez wydawnictwo Bajka

Wiele książek wydawnictwa Bajka otrzymało nagrody i wyróżnienia. Oto niektore z nich:

 • Seria wydawnicza „Bajeczki dla maluszka” otrzymała wyróżnienie w konkursie Świat przyjazny dziecku (VIII edycja), który organizuje Komitet Ochrony Praw Dziecka.
 • W 2010 roku Bajka zdobyła statuetkę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za propagowanie literatury dziecięcej na rynku książki.
 • Również w 2010 roku Bajka – jako pierwsze wydawnictwo dziecięce w historii – zdobyła nagrodę Pióro Fredry dla najlepszej książki roku, którą były „Zaczarowane historie”.
 • Publikacje Bajki („Wścibscy” Doroty Gellner oraz „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej) znalazły się też na liście Białych Kruków, najciekawszych książek dziecięcych z całego świata, którą opracowuje ośrodek badawczy Internationale Jugendbibliothek w Monachium.
 • Tytuł Książki Roku w konkursie Polskiej Sekcji IBBY otrzymały wydawane przez Bajkę książki „Zaczarowane historie” Marii Ewy Letki w 2010 roku i „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego w 2015 roku, natomiast wyróżnienia otrzymały pozycje: „Zielony i Nikt” Strzałkowskiej w 2009 roku oraz „Bajka o Wojnie” Joanny Rudniańskiej w 2015 roku.
 • Wiele książek wydawnictwa Bajka trafiło na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, znajdują się wśród nich m.in. „Gryzmoł” (2009), „Tajemnicze sprawy” (2009), „Zając” (2010), „Czarusia” (2011), „Niebieska niedźwiedzica” (2012) i „Tuczarnia motyli” (2014).
dy5ar4v
Wydawnictwo Bajka
Rok powstania

2009

Adres

ul. Angorska 27 lok. 1

Kod i miasto

03-913, Warszawa

Numer telefonu

22 740 42 51

Adres WWW strony internetowej

https://bajkizbajki.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy5ar4v
dy5ar4v
dy5ar4v