Trwa ładowanie...
d240otl

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Inne
Źródło: Inne

Gdańszczanka, przez długi czas w miesięczniku "Dziecko" radziła rodzicom jak wytrzymać z dziećmi. Teraz pisząc bajki pomaga dzieciom wytrzymać z rodzicami, w czym dzielnie pomaga jej własne potomstwo - Marianna, Wojtek i Hania. Absolwentka Filologii Polskiej UG, obecnie na chwilę przed obroną pracy doktorskiej połączonej z edycją listów Kazimiery Iłłakowiczówny, napisanej pod kierunkiem prof. Stefana Chwina.

Współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców "Dziecko" jako autorka tekstów poradnikowych i felietonów oraz z dwutygodnikami dla dzieci - "Świerszczyk" i "MIŚ" a także Redakcją Dziecięcą Polskiego Radia BIS jako autorka bajek.

Wspólnie z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim autorka książki Oto jestem - ilustrowana opowieść o pierwszych miesiącach życia człowieka z ilustr. Agnieszki Żelewskiej (WSiP, Warszawa 2000), wyróżnionej w XI edycji konkursu na Dziecięcy Bestseller Roku.

W 2002 r. jej bajka Królewna zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, i w czerwcu 2004 r. ukaże się nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego z ilustracjami Ewy Poklewskiej. Podobnie jak wyróżniony w tymże konkursie Gębolud, którego zilustrowała Agnieszka Żelewska. Natomiast już w maju 2004 roku nakładem Naszej Księgarni ukaże się Sznurkowa historia wyróżniona na ogólnopolskim konkursie Pro Bolonia za projekt książki dla dzieci, również z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.

d240otl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d240otl
d240otl
d240otl