Trwa ładowanie...
d36wo8q
10-08-2023 12:58

Bądź dobra dla zwierząt

książka
Oceń jako pierwszy:
d36wo8q
Bądź dobra dla zwierząt
Tytuł oryginalny

Be Kind to the Animals

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wszystko zaczęło się od tego, że Karen zdradziły jej własne palce. Podpisały to, co zostało jej podsunięte, i udawały, że należą do kobiety nowoczesnej.
Po rozstaniu z mężem w rozsądny sposób podzielili się meblami i ulubionymi drobiazgami. Przyjrzeli się wspólnym kontom bankowym i kredytom. Dobrze poszło, powiedzieli sobie. Aż wreszcie stanęli przed kwestią podziału opieki nad dzieckiem.
Starannie ustalili sprawiedliwe zasady – w końcu nie ma nic ważniejszego od szczęścia trzyletniej Anny. A mimo to Karen nie potrafi przywyknąć do nowej sytuacji. Jeśli w jednym tygodniu jesteś matką, to kim stajesz się w następnym, gdy odwozisz córkę do jej ojca? Dlaczego czujesz, jakbyś traciła samą siebie? Czy to, że nosiłaś dziecko w brzuchu, urodziłaś je i przystawiałaś do piersi, daje ci przewagę?
Bądź dobra dla zwierząt to mocna i do bólu szczera powieść wyróżniona najważniejszymi norweskimi nagrodami literackimi. Monica Isakstuen odważnie przełamuje tabu dotyczące rozwodu i podziału opieki nad dziećmi, kreśląc przy tym poruszającą opowieść o skomplikowanych relacjach matek i córek.

„Najlepsza powieść o rozwodzie, jaką kiedykolwiek czytałem […]. Mroczna i zabawna opowieść o uczuciach, które są niemal zakazane.” „Aftonbladet”
„To powieść czarna jak smoła.” „Gøteborgs Posten”
„Piękny i precyzyjny opis życiowego dylematu. Świat powinien dostrzec tę książkę.” Sissel Gran
„[…] odwaga i prawdziwość rzadko spotykane w norweskiej literaturze współczesnej. Książka, którą wszyscy powinniśmy przeczytać.” „Moss Avis”
„Poetycka, pełna energii i świetnie napisana książka o rozpadzie małżeństwa.” vg.no

Bądź dobra dla zwierząt
Numer ISBN

978-83-8191-756-8

Wymiary

125x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

248

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36wo8q
d36wo8q
d36wo8q
d36wo8q