Trwa ładowanie...
d2nqkrk

Aziz Ansari

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Peabody Awards

Aziz Ansari jest amerykańskim komikiem i aktorem komediowym.

Aziz Ansari – biografia

Aziz Ansari urodził się 23 lutego 1983 roku w Columbii, w stanie Karolina Południowa. Jest synem indyjskich emigrantów, jego ojciec jest gastroenterologiem, a matka pomocą w gabinecie lekarskim. Mimo rodzinnych powiązań ze światem medycyny Aziz Ansari po ukończeniu wysoko notowanej South Carolina Governor's School for Science and Mathematics dostał się na studia na kierunku marketing na New York University.

Aziz Ansari – stand-up i filmy

Kariera sceniczna Aziza Ansari rozpoczęła się w 2001 roku, gdy jeszcze był studentem nowojorskiej uczelni. Latem tego roku występował bowiem po raz pierwszy ze swoimi skeczami stand-upowymi. W 2010 roku ukazało się DVD zawierające najlepsze występy Aziza Ansarii. Płyta ukazała się nakładem Comedy Central Records i nosi tytuł „Intimate Moments for a Sensual Evening”. Od tamtego momentu komik regularnie rusza w trasy po Stanach Zjednoczonych, a jego najzabawniejsze skecze publikowane są na jego oficjalnej stronie internetowej lub emitowane na antenie kanału Comedy Central.

Największą sławę jednak przyniosły Azizowi Ansari seriale komediowe. Pierwszym z nich był emitowany w 2007 roku na antenie MTV „Human Giant”, którego współtwórcą był Ansari. W kolejnych latach zagrał w kilku innych serialach, na przykład „Specjalista od niczego” (2015-2017). Ponadto Aziz Ansari otrzymał angaż w paru komediach, między innymi „Funny people”, „Stary, kocham cię” czy „Idol z piekła rodem”.

W 2010 roku Aziz Ansari był gospodarzem gali MTV Video Music Awards.

Aziz Ansari – książka

W 2016 roku ukazał się poradnik autorstwa Aziza Ansari „Modern Romance. Miłość w czasach internetu”. W książce autor w humorystyczny sposób komentuje sposoby znalezienia miłości w XXI wieku, trwałość kontaktów nawiązanych przez internet, a także podejście do małżeństwa i stałości związków.

Aziz Ansari
Data urodzenia

23.02.1983

Miejsce urodzenia

Columbia, Karolina Południowa

Bibliografia
d2nqkrk

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqkrk
d2nqkrk
d2nqkrk