Trwa ładowanie...
d2frjhs
16-11-2011 00:00

Automaniaczka

książka
Oceń jako pierwszy:
d2frjhs
Automaniaczka
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Pasję odziedziczyła po dziadku – właścicielu firmy transportowej, i ojcu, startującym w rajdach samochodowych. Uzupełniła ją skłonnością do podejmowania niecodziennych wyzwań, odwagą i ciekawością świata. Nowa książka Martyny Wojciechowskiej, wydana przez G+J Książki, pt. Automaniaczka, w szerokim kontekście ówczesnych realiów historycznych i dziejów rodziny przedstawia rozwój zamiłowania bohaterki do motoryzacji.

„Niemożliwe nie istnieje” – oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej. W takim przeświadczeniu została wychowana i ono właśnie umożliwiło jej doświadczenie przygód, o jakich w dalszym ciągu, mimo zakończenia 1. dekady XXI wieku, niejedna kobieta może tylko pomarzyć. A dla niej zagadnienie ról społecznych przypisanych do płci po prostu nie istnieje.

Automaniaczka. Od rometa do rajdu Dakar to opis etapów kształtowania się pasji autorki do motoryzacji, które w efekcie sprawiły, że znalazła się w stojącym na zboczu wydmy w Mauretanii aucie, rozgrzanym do 60°C, występując jako kierowca rajdu Dakar. Książka prezentuje historię rodziny Wojciechowskich, od trzech pokoleń związanych z autami, motocyklami i wszelkimi innymi silnikowymi urządzeniami jeżdżącymi. Autorka opowiada o swym niezwykłym dzieciństwie w warsztacie samochodowym i pełnym przygód okresie dorastania, drogach własnej edukacji i pracy przed kamerą – a wszystko w kontekście motoryzacyjnej pasji, która ukształtowała jej życie. Niezwykle ekspresyjny i barwny język, szczerość, której nie boi się Martyna i liczne anegdoty sprawiają, że lektura książki stanowi dużą przyjemność.

Oprócz historii Martyny, czytelnik, dzięki licznym kolorowym wstawkom i infografikom, pozna legendarne motocykle i auta PRL-u, najlepszych kierowców rajdowych Polski i świata oraz kulisy uprawiania sportów motorowych. Całości dopełnią liczne zdjęcia i odręczne notatki samej Martyny Wojciechowskiej.

Automaniaczka
Numer ISBN

978-83-7778-101-2

Wymiary

165x215

Gatunek

Literatura podróżnicza

Oprawa

6

Liczba stron

360

d2frjhs

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2frjhs
d2frjhs
d2frjhs