Automaniaczka - nowa książka Martyny Wojciechowskiej
„Niemożliwe nie istnieje” – oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej. W takim przeświadczeniu została wychowana i ono właśnie umożliwiło jej doświadczenie przygód, o jakich w dalszym ciągu, mimo zakończenia 1. dekady XXI wieku, niejedna kobieta może tylko pomarzyć. A dla niej zagadnienie ról społecznych przypisanych do płci po prostu nie istnieje
Oktany we krwi
Pasję odziedziczyła po dziadku – właścicielu firmy transportowej, i ojcu, startującym w rajdach samochodowych. Uzupełniła ją skłonnością do podejmowania niecodziennych wyzwań, odwagą i ciekawością świata. Nowa książka Martyny Wojciechowskiej , wydana przez G+J Książki, pt. Automaniaczka , w szerokim kontekście ówczesnych realiów historycznych i dziejów rodziny przedstawia rozwój zamiłowania bohaterki do motoryzacji.
„Niemożliwe nie istnieje” – oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej . W takim przeświadczeniu została wychowana i ono właśnie umożliwiło jej doświadczenie przygód, o jakich w dalszym ciągu, mimo zakończenia 1. dekady XXI wieku, niejedna kobieta może tylko pomarzyć. A dla niej zagadnienie ról społecznych przypisanych do płci po prostu nie istnieje.
Nie mam żadnych wątpliwości, że jestem-jaka-jestem za sprawą swojego Taty, który dał mi do zabawy klucze i kombinerki zamiast pluszowych misiów czy lalek (…) I opowiadał te wszystkie cudowne historie o startach w rajdach i motocyklowych szaleństwach. Mogłam tego słuchać bez końca. To były moje ukochane bajki na dobranoc – wyznaje Martyna w swej książce.
Automaniaczka . Od rometa do rajdu Dakar to opis etapów kształtowania się pasji autorki do motoryzacji, które w efekcie sprawiły, że znalazła się w stojącym na zboczu wydmy w Mauretanii aucie, rozgrzanym do 60°C, występując jako kierowca rajdu Dakar. Książka prezentuje historię rodziny Wojciechowskich, od trzech pokoleń związanych z autami, motocyklami i wszelkimi innymi silnikowymi urządzeniami jeżdżącymi. Autorka opowiada o swym niezwykłym dzieciństwie
w warsztacie samochodowym i pełnym przygód okresie dorastania, drogach własnej edukacji i pracy przed kamerą – a wszystko w kontekście motoryzacyjnej pasji, która ukształtowała jej życie. Niezwykle ekspresyjny i barwny język, szczerość, której nie boi się Martyna i liczne anegdoty sprawiają, że lektura książki stanowi dużą przyjemność.
Martyna Wojciechowska jest także autorką książek: Etiopia. Ale czat! , Kobieta na krańcu świata , Kobieta na krańcu świata 2, Przesunąć horyzont , Zapiski (pod) różne.