Trwa ładowanie...
d1c5tm8
07-05-2012 00:00

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami grafiki

książka
Oceń jako pierwszy:
d1c5tm8
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Świat prostych graficznych form jest znacznie bogatszy, niż nam się wydaje. Jesteśmy przyzwyczajeni spotykać grafikę klasyczną w muzeach i galeriach, podziwiamy wielkich artystów, z którymi spotykamy się w tej publikacji. Grafika to jednak nie tylko skomplikowane techniki – miedzioryty, linoryty, drzeworyty, czy litografie. Grafika to także dziesiątki kolorowych magazynów w kioskach i zwracające uwagę plakaty na słupach ogłoszeniowych. To przyjemne dla oka opakowania setek produktów, zachęcające nas do zakupu. To kuszące reklamy na ulicach, w telewizji i w Internecie. To również znaczki, które przyklejamy na listy i pocztówki. Ba! To nawet pieniądze, monety i banknoty z podobiznami królów Polski. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, że istne tłumy utalentowanych grafików projektują całą otaczającą nas rzeczywistość. Kształtują nasze gusta, wywołują emocje. Z najwybitniejszymi z nich, elitą współczesnej grafiki polskiej, miałam przyjemność przeprowadzić wywiady, szczere, niekiedy bardzo prywatne rozmowy.
O tajemnicach warsztatu, które trudno odnaleźć w muzeach i encyklopediach. I o życiu - kipiącym pomysłami i pełnym obrazów.

Seria "Artyści mówią" przenosi czytelnika w nowy wymiar. W prywatnych rozmowach i wybranych dziełach mistrzowie ujawniają kulisy swojej twórczości. Potrafią zainspirować, nie unikając kontrowersyjnych i szokujących spostrzeżeń.

Sztuka zawiera w sobie element magii, który trudno zdefiniować. W niemal intymnej atmosferze, niezwykle otwarcie, najwybitniejsi polscy artyści pomagają zrozumieć świat silnych emocji i wyobrażeń. Interpretują fascynującą rzeczywistość, jaka objawia im się podczas tworzenia.

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami grafiki
Numer ISBN

978-83-88848-96-4

Wymiary

175x250

Gatunek

Kultura i sztuka,Historia sztuki

Oprawa

6

Liczba stron

268

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c5tm8
d1c5tm8
d1c5tm8