Trwa ładowanie...
d3vfpqv

Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya

książka
d3vfpqv
Oceń jako pierwszy:
Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Pierwszy na polskim rynku album o Ars i św. Janie Marii Vianneyu, patronie wszystkich proboszczów, przygotowany specjalnie na ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Kapłański.

Piękna, fotograficzno-literacka opowieść o prostym proboszczu małej francuskiej parafii, św. Janie Marii Vianneyu, ogłoszonym przez Benedykta XVI patronem trwającego obecnie Roku Kapłańskiego. Męczennik konfesjonału i niezmordowany głosiciel Słowa Bożego, wzór pobożności i gorliwej służby Bogu, od 1929 r. jest patronem proboszczów.

Zdjęcia wybitnego fotografika Adama Bujaka prowadzą śladami św. Jana Marii: od dzieciństwa i młodości w Dardilly, poprzez o Lyon, w którym się kształcił, Ecully, gdzie potajemnie (rewolucja!) przyjął pierwszą Komunię świętą, a potem był wikarym. Tę artystyczną drogę do świętości wieńczy Ars, gdzie niegdyś w pełni rozkwitło powołanie kapłana, a obecne sanktuarium ściąga ponad pół miliona pielgrzymów rocznie. Obrazu duchowości św. Proboszcza, ukazanego na nastrojowych fotografiach, dopełniają barwny i żywy esej Jolanty Sosnowskiej oraz homilia, wygłoszona przez Jana Pawła II w Ars podczas pielgrzymki w 1986 r.

d3vfpqv
Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya
Numer ISBN

978-83-7553-055-1

Wymiary

240x290

Gatunek

Albumy,Historia Polski,Religia i religioznawstwo

Oprawa

7

Liczba stron

240

Podziel się opinią

Share
d3vfpqv
d3vfpqv
d3vfpqv
d3vfpqv