Trwa ładowanie...
d3ker0j

Apostoł jedności

książka
d3ker0j
Oceń jako pierwszy:
Apostoł jedności
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II jest tak bogate, że tematyczny wybór Jego myśli pozwala lepiej ogarnąć, lecz nigdy nie wyczerpać do końca, dany problem. Dla Ojca Świętego jedność nie dotyczy jednego problemu, np. ekumenizmu, czy integracji europejskiej, lecz całego naszego życia, wszystkiego, co stanowi o naszej egzystencji i co przede wszystkim ułatwia nam znalezienie kontaktu z Bogiem.

Autor wyboru Jerzy Klechta we wstępie zauważył, że dla Papieża "drogą do jedności" jest nade wszystko miłość. Miłość jest podstawowym warunkiem chrześcijańskiego życia. Bez niej nie da się być chrześcijaninem. Tylko z pozoru warunek ten wydaje się łatwy do spełnienia.

Jak ją "wyhodować" w czasach egoizmu, pogoni za karierą, rywalizacji bez zasad? Tylko miłość prowadzi człowieka do jedności w prawdzie, w sprawiedliwości, jedności w rodzinie, narodzie, wspólnocie światowej.

Jan Paweł II stawia nam poprzeczkę na wysokość, dla większości niewidoczną, choć przecież tak czytelnie od lat nazywaną po imieniu w licznych homiliach, spotkaniach, rozprawach, czy wreszcie w tak niezwykłych utworach poetycko-dramatycznych".

Wstępem wybór myśli opatrzyli: metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński i metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

d3ker0j
Apostoł jedności
Numer ISBN

83-7030-245-9

Wymiary

125x195

Gatunek

Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

192

Podziel się opinią

Share
d3ker0j
d3ker0j
d3ker0j
d3ker0j