Trwa ładowanie...
d1xfnns
04-02-2020 14:36

Angielski dla leniwych. Zobacz – Zrozum – Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego

książka
Oceń jako pierwszy:
d1xfnns
Angielski dla leniwych. Zobacz – Zrozum – Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Język angielski

Poziom A1 – B2

Inspiracją dla książki był bestsellerowy podręcznik „Niemiecki dla leniwych” autorstwa Agnieszki Drummer i Moniki Drummer (Poltext 2016). „Angielski dla leniwych” nie jest ani typowym podręcznikiem, ani zwyczajną „gramatyką” języka angielskiego. Książka nie „jeży się” od trudnych terminów, ani nie próbuje opisać wszystkich możliwych odstępstw od przejrzystych reguł gramatyki angielskiej. Autorki pisząc tę książkę kierowały się następującymi założeniami:

Zasady angielskiej gramatyki są przejrzyste i proste. Dlaczego? Elementy angielskich zdań są jak klocki, które muszą do siebie pasować. Każda struktura, każda odmiana sprowadza się do najwyżej kilku prostych schematów. Oczywiście, jeśli ktoś sięgnie po dzieło literackie lub gazetę, znajdzie tam także skomplikowane, długie zdania. Te zdania składają się jednak z mniejszych części, od których należy zacząć naukę każdego języka.

Angielska gramatyka naprawdę oszczędza naszą pamięć. Pomyśl o języku polskim i o 7 przypadkach, przez które odmienia się polski rzeczownik, przymiotnik czy zaimek.

Tego wszystkiego w angielskim nie ma! Przypadki są „ukryte”, niewidoczne – rzeczownik zmienia formę tylko wtedy, kiedy dokonujemy rozróżnienia na liczbę pojedynczą i mnogą, a przymiotnik – kiedy go stopniujemy.

To samo dotyczy czasownika, który prawie nie odmienia się przez osoby.

Zasady budowy zdań angielskich są ilustrowane za pomocą przejrzystych, kolorowych schematów oraz tabel.

Teraz nawet osoby leniwe mogą szybko i skutecznie nauczyć się podstaw języka angielskiego!


Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem, współautorka wielu książek do nauki języka angielskiego oraz słowników, w tym prawie już 20 książek w serii „Klasyka z angielskim” wydawanych przez Poltext.

Katarzyna Jezusek – anglistka, od zawsze zafascynowana językiem angielskim, uczy angielskiego w szkole i prywatnie, wciąż z pasją poznaje i doskonali język Szekspira, wolny czas poświęca literaturze angielskiej, do swoich ulubionych autorów zalicza J.R.R.Tolkiena oraz E. Bronte.

Angielski dla leniwych. Zobacz – Zrozum – Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego
Numer ISBN

978-83-7561-893-8

Wymiary

210x190

Oprawa

miękka

Liczba stron

348

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xfnns
d1xfnns
d1xfnns
d1xfnns