Trwa ładowanie...
d2fgevt

Andrzej Żmuda

Andrzej Żmuda wydaje głównie poezję, satyrę oraz prozę.

Andrzej Żmuda – życiorys

Andrzej Żmuda przyszedł na świat w 1946 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako redaktor ”Prometeja”, w Polskim Radiu, jako recenzent oraz krytyk literacki w regionalnym oddziale Krajowej Agencji Wydawniczej, redaktor naczelny ”Okolic”. Od momentu powstania w 1996 roku oficyny Agencja Wydawnicza Ad oculos Andrzej Żmuda jest jej redaktorem naczelnym. Jest laureatem Nagrody Specjalnej Polskiego Komitetu Olimpijskiego (1986) oraz I nagrody literackiej Prezydenta Miasta Rzeszowa 1987.

Andrzej Żmuda – książki

Andrzej Żmuda zadebiutował w młodzieżowym magazynie. Zaczynał od poezji, a obecnie publikuje również prozę. Jego twórczość literacka ukazuje się na rynku wydawniczym w Polsce przede wszystkim dzięki nakładowi takich oficyn, jak rzeszowska Agencja Wydawnicza Ad oculos. Andrzej Żmuda wydaje razem z Krzysztofem Żmudą serię ”Antologia Polskiego Rocka”. Ponadto oprócz tomików poezji (od 1974 roku) ma na swoim koncie również ”Antologię Disco Polo”.

Podziel się opinią

2
d2fgevt

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fgevt
d2fgevt
d2fgevt
d2fgevt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj