ycipk-49wvsz
ycipk-49wvsz

Andrzej Potocki

Andrzej Potocki kocha Bieszczady, co dość wyraźnie widać w jego literackiej twórczości i książkowych inspiracjach.

Andrzej Potocki – życiorys

Andrzej Potocki przyszedł na świat w 1947 roku w Rymanowie na południu Polski. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Historyk oraz animator kultury, a także dziennikarz reportażysta pracował w dzienniku ”A-Z” jako redaktor naczelny. Poza pisaniem dla prasy w kraju i za granicą Andrzej Potocki zajmuje się również realizacją materiałów filmowych na zlecenie stacji telewizyjnych. Stale współpracuje z TVP, gdzie możemy oglądać jego felietony oraz reportaże i filmy.

ycipk-49wvsz

Andrzej Potocki – książki

Debiut literacki Andrzeja Potockiego miał miejsce w 1973 roku. Od tej pory na rynku literackim w naszym kraju ukazało się kilkadziesiąt pozycji autora przede wszystkim z zakresu regionu polskich Bieszczad (w których poeta i publicysta mieszkał przez szereg lat) i ich istotnego dorobku kulturalnego. Publikacje te spod znaku religioznawstwa, kultury i sztuki oraz turystyki zawdzięczamy głównie takim oficynom, jak Twoje Wydawnictwo, Wydawnictwo Carpathia oraz Libra Księgarnia Akademicka.

Andrzej Potocki – nagrody

Andrzej Potocki jest laureatem licznych nagród branżowych, w tym za świetne reportaże. Otrzymał chociażby nagrodę "Dziennikarz Roku 1990". Ponadto wyróżniono również jego dorobek filmowy. Andrzej Potocki ma na koncie m.in. nagrody z Festiwalu Mój Rodzinny Kraj (2004), z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi (2005), Nagrodę Główną im. Franciszka Kotuli (2000), a także nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za całokształt twórczości zawodowej.

ycipk-49wvsz
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-49wvsz
ycipk-49wvsz