Trwa ładowanie...
d1pnnuj

Andrzej Leder

Andrzej Leder jest polskim psychoterapeutą i filozofem kultury.

Andrzej Leder – biografia

Andrzej Leder urodził się w 1960 roku. Jest synem tłumacza i oficera wojskowego, Witolda Ledera, a także bratankiem słynnego psychiatry, Stefana Ledera.

Andrzej Leder jest absolwentem stołecznej Akademii Medycznej, a także Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat napisał i obronił w Instytucie Filozofii i Socjologii Państwowej Akademii Nauk. Tam również zdobył tytuł naukowy doktora habilitowanego w 2008 roku.

Zawodowo Andrzej Leder również związany jest z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN już od 1996 roku. Czternaście lat później został profesorem nadzwyczajnym Akademii. Ponadto między 1992 a 2012 rokiem współpracował z czasopismem kulturalno-społecznym „Res Publica Nowa”. Teksty swojego autorstwa Andrzej Leder publikował również w innych magazynach o podobnej tematyce, między innymi „Ozon”.

Andrzej Leder – książki

Andrzej Leder jest autorem wielu książek popularnonaukowych. W jego dorobku literackim znalazły się takie tytuły jak „Przemiana mitów, czyli życie w epoce schyłku. Zbiór esejów” (1997), „Nauka Freuda w epoce Sein und Zeit” (2007) czy „Rysa na tafli” (2016).

W 2014 roku ukazała się publikacja Andrzeja Ledera „Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej” , która w 2015 roku zdobyła nominację do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike, a także Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego.

d1pnnuj

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pnnuj
d1pnnuj
d1pnnuj