Trwa ładowanie...
d1u0w8q

Andrzej Kopacki

Andrzej Kopacki zgłębia problematykę niemiecko-polską, zajmuje się także tłumaczeniami. Jest laureatem nagród za swoje wiersze oraz tłumaczenia.

Andrzej Kopacki – życiorys

Andrzej Kopacki przyszedł na świat w 1959 roku. Jako doktor habilitowany germanistyki pasjonuje się literaturą niemieckojęzyczną, zarówno prozą, jak i liryką. Pracuje jako literaturoznawca w Warszawie, gdzie mieszka. Oprócz zatrudnienia w Instytucie Germanistyki na UW Andrzej Kopacki jest również redaktorem w dedykowanym zagranicznej literaturze miesięczniku. W obszarze jego zainteresowań leżą przede wszystkim czasy współczesne.

Andrzej Kopacki – książki

Andrzej Kopacki jest aktywny na rodzimym rynku literackim od 1998 roku. Jego debiutem wydawniczym była książka dla dzieci, kolejno przyszła natomiast kolej na eseistykę, lirykę, sztuki teatralne, wiersze. Ponadto Andrzej Kopacki zajmuje się zawodowo od lat niemieckojęzycznymi przekładami i edycją. Tłumaczył m.in. takie nazwiska, jak Martin Pollack, Hans Magnus Enzensberger, Golo Mann, Walter Benjamin, Bertolt Brecht, Arno Holz, Joachim Fest czy Max Weber.

d1u0w8q

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u0w8q
d1u0w8q
d1u0w8q