Trwa ładowanie...
d3ho2ty
d3ho2ty

Ale źródło wciąż bije. Wiersze i piosenki

książka
Oceń jako pierwszy:
Ale źródło wciąż bije. Wiersze i piosenki
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
d3ho2ty
83-7233-019-0_68475_F.jpg

Twórczość Jacka Kaczmarskiego jako autora "Obławy", "Murów" czy "Zbroi" jest doskonale znana wszystkim, którzy wkraczali w wiek dojrzały pod koniec lat siedemdziesiątych, a w następnej dekadzie związani byli, choćby tylko emocjonalnie, z "Solidarnością".

Powstały wówczas wizerunek barda opozycji został później częściowo przekreślony ręką samego Kaczmarskiego i zastąpiony ironicznym "autoportretem z kanalią". Jednakże przy lekturze całości dorobku autora "Murów", a niniejszy śmiało może pretendować do miana jego "Wierszy zebranych", okazuje się, że nie ma jednego Kaczmarskiego.

Z jego wierszy i piosenek wyłania się pewna postawa wobec świata, pewien sposób patrzenia na kondycję ludzką, historię, tradycję literacką. Ale jest tam miejsce zarówno na patos, jak i na szyderstwo, na moralistykę i na śmiech błazna.

Nowe pokolenie czytelników i słuchaczy dawnego "barda Solidarności" znajdzie w zgromadzonych tu tekstach to, co zawsze znamionuje twórczość prawdziwego artysty - zrozumienie złożoności świata, świadomość tragizmu i nędzy ludzkiego żywota. Warto więc czytać Kaczmarskiego i spróbować dotrzeć do uniwersalnych treści jego wierszy.

Do książki dołączona jest płyta CD z premierowymi nagraniami, nigdy wcześniej niepublikowanymi.

d3ho2ty
Ale źródło wciąż bije. Wiersze i piosenki
Numer ISBN

83-7233-019-0

Wymiary

210x297

Gatunek

Poezja i aforyzm

Liczba stron

584

Podziel się opinią

Share
d3ho2ty
d3ho2ty

d3ho2ty
d3ho2ty
d3ho2ty