Trwa ładowanie...
d3ogupb

Agnieszka Krawczyk

Agnieszka Krawczyk jest znaną autorką powieści obyczajowych i kryminałów, współzałożycielka portalu internetowego Zbrodnicze siostrzyczki.

Agnieszka Krawczyk – życiorys

Agnieszka Krawczyk studiowała filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Krakowie. Po ukończeniu studiów Agnieszka Krawczyk pracowała jako dziennikarz w kilku gazetach, a następnie w wydawnictwach.

W 2012 roku Agnieszka Krawiec z Martą Guzowską i Adrianną Michalewską założyły portal Zbrodnicze siostrzyczki, na którym są promowane powieści kryminalne oraz sensacyjne.

Agnieszka Krawiec uwielbia koty, kawę i książki.

Agnieszka Krawczyk – książki

Agnieszka Krawczyk jako autorka zadebiutowała w 2009 roku w cyklu: Monika Szwaja poleca w ramach Wydawnictwa SOL. Kolejną powieść Magiczne miejsca napisała w 2010 roku, która została wznowiona w 2015 roku.

W 2011 roku ukazała się powieść Morderstwo niedoskonałe o pracy w wydawnictwie z wątkiem kryminalnym w tle, w którym można znaleźć nawiązania do utworów Joanny Chmielewskiej.

Agnieszka Krawczyk jest współautorką Zatrutych piór (2012), Morderczych miast (2012), Kryminalnego Wrocławia, Siedmiu życzeń (2015), Księgarenki przy ulicy Wiśniowej (2016) oraz książki dla dzieci Przytulajka (2018).

W 2017 roku Agnieszka Krawczyk wydała kryminał Ciało pod pseudonimem Iga Horn.

d3ogupb

Podziel się opinią

2
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ogupb
d3ogupb
d3ogupb