Trwa ładowanie...
d4cpzgr
05-02-2020 09:17

Aforyzmy, wiersze, rymowanki

książka
Oceń jako pierwszy:
d4cpzgr
Aforyzmy, wiersze, rymowanki
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Podmiot liryczny zwraca się ku swojemu wnętrzu, by podzielić się z czytelnikiem, co aktualnie przeżywa, jak odnajduje się w życiu, wśród innych ludzi. I tak czytelnik poznaje uczucia Autorki względem ukochanego (utwory "Mąż", "Wtuleni") czy też przyjaciela ("Uwierzyłeś", "Przyjaciel"). Podmiot liryczny wyraża w tekstach wdzięczność i wielkie przywiązanie.
Kolejnym dotykanym w wierszach tematem jest rodzina ("Mamo", "Moja córeczko", "Transgresja"). To liryczne dowody miłości, jaką podmiot darzy najbliższych.
W tomiku dominują utwory, które dotyczą stosunku Autorki do otaczającego świata. Odnajdujemy tam pełną paletę zagadnień: od takich prozaicznych jak problemy rodzicielstwa ("Chociaż dzieci dają mi w kość. / Nie mam ich miłości dość") poprzez powszechną świadomość upływu czasu ("Póki czas") czy też rymowankę "Zegar tyka tyk, tyk, tyk. / Czas mija myk, myk, myk" aż po pomoc bliźniemu ("Ziemskie Anioły" czy "Przyjaciel").
Priorytetowe jest dla Autorki przekazanie emocji, przemyśleń, podzielenie się wnioskami. I w tej bezpośredniości, a co za tym idzie autentyczności tkwi siła recenzowanego utworu.
(z recenzji)

Aforyzmy, wiersze, rymowanki
Numer ISBN

978-83-7856-601-4

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

40

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpzgr
d4cpzgr
d4cpzgr
d4cpzgr