Trwa ładowanie...
20-07-2016 15:56

5. Nadmorski Plener Czytelniczy - zapowiedź i program

Zapraszamy do Gdyni literackiej, gdzie od pięciu lat we współpracy z jej włodarzami organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. Tym razem na spotkania z 60 autorami i 95 wydawcami zapraszamy czytelników w ostatni weekend lipca (29-31).

5. Nadmorski Plener Czytelniczy - zapowiedź i programŹródło:
d2j2gfw
d2j2gfw

Zapraszamy do Gdyni literackiej, gdzie od pięciu lat we współpracy z jej włodarzami organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. Tym razem na spotkania z 60 autorami i 95 wydawcami zapraszamy czytelników w ostatni weekend lipca (29-31).

Spotkania autorskie

Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o obecnych i przyszłych miłośnikach literatury – mieszkańcach i licznie odwiedzających Trójmiasto turystach. To wydarzenie o charakterze otwartym, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę będą tworzyć nasi stali goście: Jerzy Bralczyk, Hanna Bakuła, Marta Fox, Barbara Kosmowska, Grzegorz Miecugow, Marek Przybylik, Eustachy Rylski i Stefan Szczepłek. Do grona tegorocznych autorów dołączą* Janusz Leon Wiśniewski i Tomasz Sekielski, którzy na Plenerze porozmawiają między innymi o nieprawdopodobnych scenariuszach pisanych przez życie. Natomiast na temat scenariuszy telewizyjnych i świata show-biznesu nikt nie będzie miał tyle do powiedzenia co felietonistka i scenarzystka *Ilona Łepkowska. O wyzwaniach i zmaganiach z naturą, ludźmi i samą sobą opowie w rozmowie z Beatą Sabałą-Zielińską Ewa Dyakowska-Berbeka, żona tragicznie zmarłego alpinisty Maćka Berbeki.
Rzeczywistość widzianą oczyma pisarki pokażą nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia Renata Lis i Weronika Murek, ale także Anna Króli debiutująca autorka Salcia Hałas. W podróż po egzotycznych krajach zabierze czytelników Katarzyna Boni, która specjalizuje się w opisywaniu nietypowych smaków, egzotycznych kuchni i inspirujących tradycji związanych z jedzeniem. Wśród autorek bestsellerów pojawią się Agnieszka Tyszka i Nina Reichter. Na zastrzyk optymizmu i nadziei można liczyć na spotkaniu z Niną Majewską-Brown, do „krainy ciszy i tęsknoty” zabierze nas Iwona Paulewicz, o roli kobiet w historii barwnie opowie Iwona Kienzler. Tematy historyczne pojawią się również na spotkaniach z dziennikarzem Markiem Wąsem, opisującym mniej znane dzieje Gdańska, czy też z Elżbietą Żukowską, która sięga po nietypową formę komiksu, by przedstawić losy zwykłych ludzi na tle przemian Gdyni lat trzydziestych i sześćdziesiątych. Temat Gdyni miasta-gospodarza podejmie też na spotkaniu Michał
Piedziewicz, autor powieści „Dżoker” i „Domino”. Jak przystało na plenerową imprezę pojawią się u nas tematy lifestylowe, które zaprezentują znane blogerki:* Katarzyna Tusk i Zofia Cudny. Popularna aktorka serialowa i dziennikarka *Dominika Gwit zachęci do zastanowienia się nad swoim zdrowiem, poczuciem własnej wartości i celami. Miłośników poezji zapraszamy do udziału w dyskusji „Bliżej poezji – o tajnikach pisania i znaczeniu słowa” z poetami zaproszonymi przez Wydawnictwo Anna Piątkowska. Słuchaczy Lata z Radiem zapraszam do udziału w spotkaniu z samym Romanem Czejarkiem, wieloletnim prowadzącym ten kultowy program radiowej Jedynki. Spotkania z autorami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze nadmorskim ale także w Muzeum Miasta Gdyni. Do indywidualnych spotkań z dwudziestoma autorami zaprasza na swoje stoisko wydawnictwo Novae Res.

d2j2gfw

Nowości, bestsellery i książki w promocyjnych cenach

Na gdyńskim bulwarze pojawi się blisko 90 wydawnictw m.in.: AGORA, Akapit-Press, Bellona, BOSZ, Burda Książki, Czarna Owca, Czarne, Dom Wydawniczy Rebis, Dwie Siostry, Helion, Książkowe Klimaty, Marginesy, Media Rodzina, Muza, Nasza Księgarnia, Od deski do deski, Oficyna Wydawnicza Przybylik, Pascal, REBIS, Sonia Draga, Świadomi Wydawcy (Amaltea, Cyklady, Claroscuro i inne), Świat Książki, timoff comics, W.A.B., Wielka Litera, Więź, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Salezjańskie, Zakamarki i ZYSK.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę w plenerowej księgarni z publikacjami dotychczasowych laureatów Nagrody, a także tegorocznych nominowanych.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych – na nich czekają szczególne atrakcje: literacko-plastyczne warsztaty z autorką wierszy dla dzieci i biologiem morza Patrycją Wojtkowiak-Skórą oraz ilustratorką Natalią Uryniuk, a także warsztaty z ilustratorem Danielem de Latour. Jak zwykle będzie też okazja do wspólnego czytania bajek z Fundacją Miasto Słów. Natomiast warsztaty motywacyjne dla dzieci i młodzieży poprowadzi Michał Zawadka, autor książek społecznych i mówca motywacyjny.

Relaks z muzyką

Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Plenerowy relaks wśród książek zapewnią występy zespołów: Big Jack. Trio Jacka Siciarka oraz Jo & Lazy Fellow.

d2j2gfw

Patronaty

Patronat nad Plenerem sprawują Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni; Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego i liczne organizacje i instytucje w tym: Muzeum Miasta Gdyni, Izba Księgarstwa Polskiego, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS i Stowarzyszenie Księgarzy Polskich. Patroni Medialni: Wirtualna Polska, Super Express, Dziennik Bałtycki, Kurier Gdyński, Magazyn Literacki Książki, Lubimy czytać, Wydawca, granice.pl.* *

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

5. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia.

Serdecznie zapraszamy w długi weekend od piątku do niedzieli: 29-31 lipca 2016.

Godziny otwarcia:

  • w piątek w godz. 12.00-19.00,
  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy przy okazji do odwiedzenia 11. Targów i Festiwalu Żeglarskiego WIATR i WODA na wodzie w sąsiadującej Przystani Jachtowej „Marina Gdynia”.

(img|672610|center)

d2j2gfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j2gfw