Trwa ładowanie...

5 książek o biznesie z 2020, które powinieneś przeczytać

O tym, że warto czytać książki, wie chyba każdy. Rozwijają nas one pod wieloma względami. Często są także inspiracją, pobudzają wyobraźnię i kreatywność oraz dają wiele cennych przykładów. Pozwalają nam również uczyć się na błędach innych oraz korzystać z czyiś doświadczeń. Takie profity są szczególnie cenne w biznesie, a regularność czytania przekłada się na rozwój osobisty i zawodowy. Z tych powodów, zanim zdecydujesz się na otwarcie własnej firmy lub podejmiesz kluczowe decyzje w kwestii rozwoju swojego biznesu, sięgnij po fachową literaturę. Przedstawiamy więc książki wydane w 2020 roku, które warto przeczytać.

Artykuł sponsorowany
5 książek o biznesie z 2020, które powinieneś przeczytać5 książek o biznesie z 2020, które powinieneś przeczytaćŹródło: Pexels
d1frei1
d1frei1

Jak podejmować kluczowe decyzje? 

Bez wątpienia sięgnąć warto po bestsellerową książkę braci Chip i Dan Heath "Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy". Znajdziesz w niej opisy pouczających sytuacji: przykłady fatalnych w skutkach przejęć w świecie biznesu, sztuczki stosowane przez gwiazdy muzyczne czy rozwiązania problemów w sposób intuicyjny i szybki. W lekturze zawarto nieschematyczne strategie i praktyczne narzędzia ułatwiające lepiej podejmować decyzje, bo opierając się na bogatej literaturze, bracia Heath proponują czteroetapowy proces, który pomaga pokonać problemy związane z podejmowaniem decyzji. Jaki on wygląda? Przeczytaj sam.

Jaki powinien być skuteczny lider? 

Dobry szef powinien odznaczać się nie tylko skutecznym podejmowaniem decyzji, ale także cechami przywódczymi. Jednak bycie liderem wcale nie jest takie łatwe. Osoby, które szukają sposobu na to, aby ich zespół był prowadzony "lepiej" i "mądrzej", a także te, które myślą o rozwoju swoich kompetencji liderskich powinny zacząć od przeczytania książki "Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider". Warto wiedzieć, że skuteczny lider musi się nieustannie zmieniać, bo nieustannie zmienia się świat. W publikacji zamieszczono cenne wskazówki, które są zarówno innowacyjne, jak i dopasowane w czasie. Warto się z nimi zapoznać, bo dzięki nim można wprowadzić korzystne zmiany w zarządzaniu.

Jak stworzyć zespół, który osiągnie postawione cele? 

Zarządzać trzeba kimś. Powinno się więc zbudować zespół stworzony z pracowników, ale najlepiej tych lojalnych i oddanych. Jednak jak poradzić sobie z niedoborem kadry? Jak przyciągnąć do siebie najbardziej utalentowanych ludzi? Jak zatrzymać w firmie najlepszych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Marka Millera "Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych". Zawarty w niej przepis na stworzenie "magnesu na talenty" powstał w wyniku badań i obserwacji przeprowadzonych wśród tysięcy osób z różnych branż i grup demograficznych. Autor pomaga w wyborze pracowników, których potencjał pozwoli na osiąganie postawionych celów.

Odpowiednia strategia kluczem do sukcesu? 

Sukces firmy zawdzięczamy także właściwie dobranej strategii. Z całą pewnością codziennie stykasz się z wieloma sytuacjami wymagającymi od Ciebie kluczowego działania. Zawsze możesz jakoś iść do przodu, ale pamiętaj, że możesz dowiedzieć się, jak identyfikować, a wręcz przewidywać takie sytuacje oraz jak wówczas działać. Osiągnąć to pomoże książka "Sztuka strategii. Teoria gier w biznesie" światowych ekspertów w teorii gier - Avinash K. Dixita i Barry J. Nalebuffiego. Na 496 stronach radzą oni jak z powodzeniem stosować sztukę: przechytrzenia przeciwnika, rozpoznania prawdziwych intencji innych, przewidywania tego, jak postąpią inni, by wybrać właściwe działania, aż w końcu - sztukę współpracy z innymi, nawet gdy ich pobudki są czysto egoistyczne. Zawarte rady zilustrowane zostały w książce wieloma pojęciami oraz mnóstwem historii i przykładów.

d1frei1

Być mamą i bizneswoman - czy to się da połączyć? 

Na rynku znajdzie się także pozycja stworzona głównie dla płci pięknej, ale nie tylko - „#BiznesMama. Biznes urodzony w domu". Znalazło się w niej dziewięć wywiadów z kobietami, które doskonale połączyły rolę mamy, gospodyni domowej i osoby aktywnej zawodowo. W publikacji zamknięto świat mam, które zmagają się z rozterkami, układają relacje, radują się z najmniejszych sukcesów i budują poczucie bezpieczeństwa dla swoich dzieci. Kiedy trzeba, walczą jak lwice lub są łagodne jak baranki. W książce znajdziesz porady ekspertek znanych ze świata show biznesu: Beaty Sadowskiej, Izabeli Sakutovej i Katarzyny Bosackiej. W lekturze swoje miejsce znalazły ćwiczenia, porady i zadania do pracy własnej w domowym zaciszu. Autorka Marta Gargas wywołuje u czytelnika śmiech, ale także wyciska z niego łzy. Zmusza do myślenia i wyciągania wniosków.

Choć lektura powyższych książek nie zagwarantuje Ci sukcesu, to poznanie ich treści z pewnością może przełożyć się na pozytywny rozwój Twojej działalności. Jak donosi największa polska baza firm ALEO.com, działalności gospodarczych jest w naszym kraju ponad 3 miliony, dlatego autorzy książek z naszego rankingu nie powinni narzekać na zainteresowanie. Nie warto więc zwlekać, tylko od razu sięgnąć najlepsze biznesowe pozycje 2020 roku.

Artykuł sponsorowany
d1frei1
d1frei1