RSS

Przeczytaj zanim ją zablokują. Tylko u nas fragment książki ”Macierewicz i jego tajemnice”

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    29-06-2017 (00:00)

Dzień po ukazaniu się książki ”Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka, minister obrony narodowej złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jednym z możliwych scenariuszy jest teraz ”zaaresztowanie” książki - w której autor zarzuca Antoniemu Macierewiczowi powiązania z rosyjskimi służbami - zabezpieczenie nakładu i wstrzymanie jej sprzedaży. Czekając na rozwój wypadków, publikujemy fragment tej gorącej lektury.

więcej »

Zakazana, znaczy gorąca!

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    29-06-2017 (00:00)

Skandal? Tak, proszę. Nic tak nie służy autorom, jak odrobina zamieszania wokół ich pracy. Jeśli na codzień nie czytamy zbyt wiele, po książkę wydaną w atmosferze skandalu, sięgniemy z ochotą. Taka to nasza przewrotna natura, że zakazany owoc kusi.

więcej »

Jesteś kobietą - to twoja supermoc. Przeczytaj fragment książki Iwony Firmanty "Jak upolować miłość"

źródło: Artykuł sponsorowany    28-06-2017 (00:00)

Nie chcesz już być singielką? Marzysz o szczęśliwym związku? Każda kobieta pragnie żyć w szczęśliwym związku. Czasem, żeby to osiągnąć, potrzebny jest perfekcyjny plan. Znajdziesz go w książce "Jak upolować miłość". Jej autorka, Iwona Firmanty to psycholog, socjolog, trener umiejętności osobistych i  coach kadry menedżerskiej. Założycielka Firmy Szkoleniowej Human Skills oraz projektu Sensualna Kobieta Biznesu, który wspiera osobisty i zawodowy rozwój kobiet. Ekspert z zakresu umiejętności interpersonalnych, efektywności osobistej, komunikacji, wystąpień publicznych i budowania relacji. Ceniona nie tylko za merytoryczność, ale też osobowość i poczucie humoru. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Zwierciadło publikujemy fragment książki "Jak upolować miłość".

więcej »

Dawno nie było tak gorącej premiery! Kontrowersje wokół Antoniego Macierewicza

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    28-06-2017 (00:00)

Co łączy Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami? O tym jest książka, po którą kolejka ciągnęła się daleko od wejścia do warszawskiej knajpki, gdzie zaplanowano premierę. Po dwóch dniach od niej, sprzedało się 10 tysięcy egzemplarzy. Na naszym rynku to astronomiczny wynik! ”Macierewicz i jego tajemnice” rozpala masową wyobraźnię.

więcej »

Harry Potter narodził się w Polsce 25 lat przed książką J.K. Rowling

źródło: Ksiazki WP    27-06-2017 (00:00)

Każdy fan młodego czarodzieja w okularach wie, że pierwsza powieść z serii "Harry Potter" ukazała się w czerwcu 1997 roku. Najsłynniejszy bohater wykreowany przez J.K. Rowling skończył oficjalnie 20 lat, choć istnieją dowody na to, że Harry Potter narodził się 25 lat wcześniej i był "dzieckiem" polskiego poety.

więcej »

Miłość i śmierć w wielkim mieście. Tylko u nas przeczytaj fragment książki ”Hotel Varsovie” Sylwii Zientek

źródło: WP Książki    27-06-2017 (00:00)

”Hotel Varsovie” to awanturnicza saga miejska, ciągnąca się przez 400 lat historia rodu warszawskich hotelarzy. Pełna emocji - miłości, tajemnic i dramatów. Opowiadająca losy hotelu przy ulicy Długiej i rodzin z nim związanych od czasów zamierzchłych, aż do dziś, kiedy to w stolicy wybucha słynna afera gruntowa. A do Warszawy przyjeżdża Dana Zmijewski, by z pomocą prawnika odzyskać rodzinną kamienicę.

więcej »

wywiad

Japońska mafia mówi o niej: niemoralna

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    26-06-2017 (00:00)

To nie jest prosta historia. Mamy jasnowidzącą babkę, pochodzącą z tajemniczego ludu zamieszkującego góry. Manyo, porzucona jako małe dziecko przez rodziców i przygarnięta przez obcą rodzinę, przez całe życie będzie inna. Kemaris, jej zbuntowaną córkę, która jako nastolatka została szefową gangu motocyklowego, by później stać się uznaną artystką rysującą mangę. I wreszcie Toko, najmłodszą bohaterkę pokoleniowej sagi. Babka wyzna jej na łożu śmierci, że jest morderczynią. Kogo zabiła, jak i dlaczego, tego właśnie Toko będzie się chciała dowiedzieć.

więcej »

Grzegorz Rosiński pracuje nad nowym "Thorgalem"

źródło: Ksiazki WP    23-06-2017 (00:00)

Od premiery ostatniego albumu kultowej serii "Thorgal" Grzegorza Rosińskiego minęło 7 miesięcy. Przez ten czas polski ilustrator, od lat mieszkający i pracujący w Szwajcarii, nie próżnował, o czym świadczą pierwsze materiały z kolejnej, 36. części przygód najsłynniejszego wikinga świata komiksu.

więcej »

Lepsze niż teleportacja

źródło: WP Książki    23-06-2017 (00:00)

Wybrzmiał dziś ostatni szkolny dzwonek. Odtrąbiono głośno czas wakacji. Najlepiej byłoby znaleźć się od razu nad jeziorami, na połoninach, a najlepiej nad bezkresnym morzem. Parę godzin jazdy, a potem długa, zasłużona laba. Eh, gdyby to tylko było takie proste. Niejednemu śni się teleportacja na myśl o wielogodzinnej podróży na urlop z maluchem. Marudą, płaczkiem, zmęczonym małym człowiekiem. Jak o niego zadbać? Jest pewien sposób.

więcej »

Nie uwierzysz, zakonnice naprawdę to robią!

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    22-06-2017 (00:00)

Pracują z prostytutkami, odbierają porody, toczą filozoficzne dysputy, blogują i jeżdżą na wojny. Kobiety z krwi i kości. Co z tego, że w habitach (choć uwaga - nie wszystkie go noszą). Po raz pierwszy polskie zakonnice opowiadają o swoim życiu. Właśnie o życiu, a nie o oderwaniu od niego.

więcej »