RSS

„Lód” Jacka Dukaja doczeka się wydania w Wielkiej Brytanii

źródło: Ksiazki WP    23-03-2017 (00:00)

Ostatnio pisaliśmy o furorze, jaką robią polscy pisarze i wydawnictwa na rynku brytyjskim w kontekście targów London Book Fair. Teraz okazuje się, że to właśnie na tej imprezie wydawnictwo Head of Zeus wykupiło prawa do jednej z najgłośniejszych polskich książek science fiction ostatnich lat - „Lodu” Jacka Dukaja.

więcej »

Anthony Burgess: grafoman w pogoni za pieniądzem

źródło: Guardian    22-03-2017 (00:00)

Anthony Burgess napisał kilkadziesiąt powieści, opowiadań i książek naukowych. Tworzył książki dla dzieci, tłumaczył Sofoklesa, Georgesa Bizeta, Richarda Straussa, pisał biografie Hemingwaya i Szekspira, a w latach 1986-1990 wydał dwie autobiografie. Burgess był poetą, scenarzystą i kompozytorem. Sam siebie nazywał grafomanem, na przekór temu, że wydana w 1962 roku „Mechaniczna pomarańcza” uczyniła go jednym z najważniejszych pisarzy drugiej połowy XX wieku.

więcej »

Słynny rysownik uderza w Trumpa. „Gówno, które mówi mój prezydent”

źródło: Ksiazki WP    22-03-2017 (00:00)

„Gówno, które mówi mój prezydent: Ilustrowane twitty Donalda J. Trumpa” to najprawdopodobniej pierwsza powieść graficzna, autorstwa obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przynajmniej po części, bo choć za książką stoi kto inny, to nazwisko Trumpa można wpisać w rubryczkę „scenarzysta” – wszak, gdyby nie jego teksty, publikacja nigdy by nie powstała.

więcej »

wywiad

Katarzyna Miller: mit romantycznej miłości to wielka bzdura. Robi ludziom wodę z mózgu, ogłupia

źródło: Ksiazki WP    22-03-2017 (00:00)

- Każdy z nas chce mieć gwarancję, że obecny związek jest na zawsze, tymczasem takiej pewności nigdy nie ma. Do przodu niczego się nie zaplanuje, bo co z tego, że weźmiemy ślub kościelny, kiedy po jakimś czasie pojawią się między nami pretensje i awantury? Od początku trzeba być świadomym tego, że związek jest jedną z trudniejszych rzeczy do zbudowania, a mit romantycznej miłości to wielka bzdura. Robi ludziom wodę z mózgu, ogłupia. Zakochanie jest stanem nieprzytomności i trudno byłoby w nim funkcjonować dłużej – przekonuje w rozmowie z Natalią Doległo psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, której książka – „Seksownik czyli mądrze i pikantnie”, napisana wspólnie z dziennikarką Beatą Pawłowicz, niedawno się ukazała.

więcej »

Hip-hop, zombie i kosmici. Will.i.am z formacji Black Eyed Peas napisał komiks dla Marvela

źródło: Ksiazki WP    21-03-2017 (00:00)

„Masters of the Sun - The Zombie Chronicles” to tytuł autorskiego projektu Williama Adamsa, znanego lepiej jako will.i.am, który powstał we współpracy z wydawnictwem Marvel. Komiks współzałożyciela formacji Black Eyed Peas przeniesie czytelników do Los Angeles i opowie niesamowitą historię łączącą elementy kultury hip-hop z pokręconym science fiction.

więcej »

Prof. S. Ciara: Zamoyski był człowiekiem renesansu

źródło: pap    21-03-2017 (00:00)

- Jan Zamoyski był człowiekiem renesansu, doskonale wykształconym, o szerokich horyzontach, mającym za sobą studia na najlepszych uczelniach w Paryżu, Strasburgu i Padwie – mówi PAP prof. Stefan Ciara z Instytutu Historycznego UW, autor książek "Senatorowie i dygnitarze koronni w drugiej połowie XVII wieku", "Kariera rodu Wejherów 1560-1657" czy "Europejczyk w podróży 1850-1939".

więcej »

Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie? Przeczytaj fragment książki ''Helisa'' Marca Elsberga

źródło: materiały prasowe wydawcy    20-03-2017 (00:00)

Marc Elsberg w swojej najnowszej powieści "Helisa" przedstawia sugestywną wizję tego, jak wielkie koncerny chcą stworzyć lepszy świat za pomocą ryzykownych badań genetycznych. To, co brzmi jak opowieść science fiction, już dzisiaj dzieje się w zaciszu laboratoriów, które stają się centrum władzy nad światem. Dzieku uprzejmości wydawnictwa W.A.B. publikujemy fragment książki "Helisa".

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Aleja starych topoli'' Agnieszki Janiszewskiej

źródło: materiały prasowe wydawcy    20-03-2017 (00:00)

"Aleja starych topoli" to powieść obyczajowa z historią osadzoną w realiach przedwojennej Polski i Paryża końca belle epoque. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy dwa pierwsze rozdziały książki Agnieszki Janiszewskiej.

więcej »

Przeczytaj fragment książki "Dziewczyna z daleka" Magdaleny Knedler

źródło: materiały prasowe wydawcy    20-03-2017 (00:00)

"Dziewczyna z daleka" to słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment książki Magdaleny Knedler.

więcej »

Przeczytaj fragment książki "Kobieta, która wiedziała za mało" Daniela Koziarskiego

źródło: materiały prasowe wydawcy    20-03-2017 (00:00)

"Kobieta, która wiedziała za mało" to historia Marzeny Wierzby, popularnej pisarki, której rytm życia wyznacza pisanie kolejnych pretensjonalnych, przeerotyzowanych książek. Nagle jej uporządkowany świat zaczyna się rozpadać. Mąż, szanowany notariusz, angażuje się w romans z młodą kobietą, syn zaskakuje ją niekonwencjonalnymi wyborami, a w dodatku pisarka pada ofiarą psychofanki. Suma złych doświadczeń sprawia jednak, że Marzena, zamiast się ostatecznie załamać, podejmuje walkę z przeciwnościami losu... Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment książki Daniela Koziarskiego.

więcej »


Najbliższe imprezy

23 Czerwca 2017, Piątek

więcej