RSS

Kto napisał książki za Radwańską, Małysza, Rutkowskiego i innych? Tajemnice ghost-writingu

18-07-2017

Gwiazdy książki piszą


Gwiazdy książki piszą

Cóż, tak ci się tylko wydaje. Najczęściej dają tylko swoje nazwisko i zdjęcie na okładkę. Książki piszą za nich tzw. ghost writerzy (autorzy-widma) i to dzięki ich umiejętnościom pisarskim możesz myśleć, że celebryci, politycy czy sportowcy są wszechstronnie utalentowani.

19 lipca do księgarń trafi długo oczekiwana książka "Jestem Isia" o najlepszej polskiej tenisistce. Na okładce widnieje wizerunek i nazwisko Agnieszki Radwańskiej, jednak publikacja nie powstałaby bez udziału Artura Rolaka. Jedynego polskiego dziennikarza, który ma imienne miejsce na trybunie prasowej centralnego kortu Wimbledonu, a Agnieszkę Radwańską zna od czasów obiecującej juniorki.

Na kolejnych stronach opisujemy, jak powstawały książki polskich sław i kto właściwie jest ich autorem. Czyim głosem tak naprawdę przemawiał do nas Adam Małysz, detektyw Rutkowski czy Krzysztof Ibisz? Kto napisał autobiografie Andrzeja Leppera i Lecha Wałęsy? I ile można zarobić na ghost-writingu?

oceń
3
2
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~Lina555 [2017-08-14 22:27]

Przecież Aga nie udaje, że cokolwiek napisała, ta książka to rozmowa, nawiasem mówiąc ładna zdjęcia, ale czytania to tam jest na 2 godziny.Ale przeczytać warto.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~endriu [2017-07-20 09:10]

"Korzystała natomiast z pomocy osób, które pracowały nad poprawnością językową tekstu. Czy w praktyce nie oznacza to, że podczas redakcji książka została właściwie napisana od nowa?" – eee... No jasne, że nie. Praktycznie każda książka przechodzi przecież redakcję, która jest właśnie "pracą nad poprawnością językową tekstu". Nie wierzę, że dziennikarze tworzący dział "Książki" na WP nie wiedzą takich rzeczy. :p

odpowiedz