Trwa ładowanie...
d1pas1f

Zygmunt Chajzer

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Zygmunt Chajzer ukończył VIII LO. im. Władysława IV w Warszawie, a następnie dwa fakultety – na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i na Wydziale Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim Grał w siatkówkę w AZS AWF i AZS UW. Sam ma dyplom trenera siatkówki, a od 2011 roku wchodzi w skład zarządu klubu Bank BPS Sparta Warszawa.

Kariera Zygmunta Chajzera

Zygmunt Chajzer działał przede wszystkim jako dziennikarz telewizyjny i radiowy. Chajzer w latach 80 prowadził „Dziennika telewizyjny” i „Wiadomości” w TVP1. Od lat 90. zajmował się głównie programami rozrywkowymi – był gospodarzem m.in. „Teletomboli”, „Idź na całość”, „Grasz czy nie grasz”, „Moment prawdy” i „Ananasy z mojej klasy”. Współpracował z Telewizją Polską, Polsatem i TVNem. Sam także brał udział jako uczestnik w licznych tele-show – w 2007 roku wystąpił w pierwszej serii „Gwiazdy tańczą na ludzie”, gdzie partnerowała mu Aleksandra Kauc. Dwa lata później pojawił się w „Tańcu z gwiazdami” – jego partnerką taneczną była Blanka Winiarska. W żadnym z tych programów nie uplasował się na wysokich pozycjach.
Zygmunt Chajzer przez wiele lat był związany z Programem Pierwszym Polskie Radia, prowadząc m.in. takie programy jak Sygnały dnia, Cztery pory roku i Lato z Radiem. Od 2013 współpracuje z Radiem Złote Przeboje, prowadząc konkurs „Chajzer kontra Chajzer”, współprowadzony ze swoim synem Filipem Chajzerem. Po krótkiej przerwie program powrócił na antenę w czerwcu 2017 roku. Razem z nim prowadził także w latach 2013-2014 audycję „Piątek u Chajzerów”. W latach 2014-2015 był także gospodarzem programu „Chajzer na weekend”.

Zygmunt Chajzer był laureatem Telekamer przyznawanych przez tygodnik „Tele Tydzień” – w 1998 w kategorii „Rozrywka”, a w 1999 w kategorii „Teleturnieje i gry”. Rok później odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi.

Życie prywatne Zygmunta Chajzera

Od 1984 roku jest żonaty z Dorotą. Żona Zygmunt Chajzera była finalistką „Miss Lata z Radiem” w 1983 roku. Mają dwoje dzień – syn Filipa i córkę Weronikę Annę.

Zygmunt Chajzer
Data urodzenia

01.05.1954

Miejsce urodzenia

Warszawa, Polska

Bibliografia
d1pas1f

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pas1f
d1pas1f
d1pas1f