Trwa ładowanie...
d1ieudd
15-04-2010 00:00

Życie w kontekstach

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ieudd
Życie w kontekstach
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Rozmowa dwojga filozofów z Zygmuntem Baumanem, światowej sławy socjologiem, filozofem i eseistą, który swą karierę naukową zaczynał na Uniwersytecie Warszawskim, a potem wiele lat był profesorem na uniwersytecie w Leeds. Porywający dialog toczy się wokół wielu ważnych spraw zarówno dotyczących kondycji człowieka, diagnozy współczesności, jak i refleksji nad współczesną nauką, a wszystko w kontekście wspomnień Profesora i jego życiowych doświadczeń.

Książka składa się z czterech części, z których pierwsza, "Humanista w ponowoczesnym świecie", była już publikowana w 1997 i tłumaczona na język niemiecki (we fragmentach) i czeski (w całości). Część druga, "Świat w życiu humanisty", to zapis rozmów z 2007 roku, trzecia, "Zygmunta Baumana rozmyślania u kresu drogi", refleksje autora z 2008 roku, a część czwarta, "Post Scriptum. O życiu na pożyczonym czasie", to rozmowa przeprowadzona na gorąco, przed samym oddaniem książki do druku, o naszej sytuacji w dobie globalnego kryzysu gospodarczo-społecznego.

Wielu miłośników twórczości Zygmunta Baumana nie wie, że przez pewien czas zajmował się On także fotografią i brał udział w wystawach w angielskich salonach fotograficznych. Z jedenastu zamieszczonych w książce fotogramów autorstwa Zygmunta Baumana tylko nieliczne były dotąd publikowane. Dodatkowo w książce znajdują się zdjęcia Profesora z żoną Janiną w Leeds, a także podczas wielu pobytów w rodzinnym Poznaniu i w innych miastach, w towarzystwie przyjaciół, uczestników seminariów czy słuchaczy wykładów.

Życie w kontekstach
Numer ISBN

978-83-61408-77-2

Wymiary

150x230

Gatunek

Publicystyka i felietony

Oprawa

6

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ieudd
d1ieudd
d1ieudd