Trwa ładowanie...
d4a4zxw
d4a4zxw

Żółte ptaki

książka
Oceń jako pierwszy:
Żółte ptaki
Tytuł oryginalny

The Yellow Birds

Rok wydania
Autorzy
d4a4zxw
0005C566_original_73720060ADCCE12E.jpg
Inne

„Wojna próbowała nas zabić wiosną”. Tak rozpoczyna się przejmująca historia przyjaźni i starty. Dwóch szeregowców – dwudziestojednoletni Bartle i osiemnastoletni Murph – którzy poznali się podczas szkolenia dla rekrutów w Stanach, zostali rzuceni w wir wojny, na którą żaden z nich nie był gotów. Ich pluton walczy teraz w krwawych potyczkach, usiłując odbić irackie miasto Al Tafar. A Bartle obiecał, że sprowadzi Murpha żywego do domu.

W niekończącej się serii następujących po sobie długich dni, dwaj młodzi żołnierze robią wszystko, by chronić się nawzajem przed nadciągającymi zewsząd niebezpieczeństwami: irackimi bojownikami, ekstremalnym zmęczeniem i wyczerpującym napięciem psychicznym, wynikającym z poczucia ciągłego, śmiertelnego zagrożenia. Kiedy rzeczywistość zaczyna zmieniać się w mglisty koszmar, Murph stopniowo traci kontakt z otaczającym go światem, a Bartle podejmuje działania, o które nigdy by siebie nie podejrzewał.

Żółte ptaki to niezwykle oryginalna, głęboka i emocjonalna powieść, ukazująca dewastujący psychologiczny wpływ toczonej za granicami kraju wojny nie tylko na żołnierzy, ale także na ich pozostające w ojczyźnie rodziny. Zdaniem wielu krytyków dzieło Kevina Powersa to arcydzieło literatury wojennej.

Żółte ptaki
Numer ISBN

978-83-63944-12-4

Wymiary

140x210

Gatunek

Powieści i opowiadania,Sensacja

Oprawa

6

Liczba stron

286

Podziel się opinią

Share
d4a4zxw
d4a4zxw
d4a4zxw
d4a4zxw
d4a4zxw