Trwa ładowanie...
d2j2gfw

Zoe Sugg

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Zoe Sugg jest brytyjską vlogerką lifestylową, znaną pod nickiem Zoella.

Zoe Sugg – biografia

Zoe Sugg urodziła się 28 marca 1990 roku w Lacock, w angielskim hrabstwie Wiltshire. Ukończyła The Corsham School and Arts College, a później zamieszkała w Brighton. Pracowała jako sprzedawca w sklepie sieci New Look. Odbywała również praktyki w jednej z brytyjskich firm zajmujących się architekturą wnętrz.

W 2009 roku założyła na YouTube wideobloga o tematyce lifestylowej, skupiając się przede wszystkim na modzie, kosmetykach i sztuce makijażu. W internecie znana jest jako Zoella. W 2017 roku kanał Zoe Sugg miał 12 milionów subskrybentów. Pojawiają się na nim filmiki z haulami zakupowymi, opisem ulubieńców miesiąca czy instrukcjami wykonywania różnych typów makijażu. W 2012 roku Zoe Sugg otworzyła swój drugi kanał YouTube, MoreZoella, gdzie zamieszcza dodatki, fimiki typu „making of” oraz dzienniki. Zoe Sugg jest aktywna także na Twitterze i Instagramie.

W 2014 roku Zoe Sugg wzięła udział w nagraniach coveru hitu świątecznego „Do They Know It's Christmas?” w wykonaniu grupy brytyjskich muzyków pod wspólną nazwą Band Aid 30. Zyski z dystrybucji piosenki zostały przekazane ofiarom wirusa Ebola w Zachodniej Afryce.

Vlogerka niejednokrotnie pokazywała się w brytyjskiej telewizji, przede wszystkim jako gość talk-show lub programów śniadaniowych. Zoe Sugg jest zdobywczynią kilku popularnych nagród między innymi Nickelodeon Kids' Choice Award w kategorii „UK Favourite Blogger” czy Teen Choice Award w kategorii „Choice Webstar: Fashion/Beauty”.

Zoe Sugg – linia kosmetyków

Zoe Sugg jest właścicielką i twarzą autorskiej linii kosmetyków funkcjonujących pod nazwą Zoella Beauty. Wśród produktów z serii są kremy i balsamy do ciała, żele do ciała i pudry do kąpieli. Poza tym Zoella Beauty oferuje wody toaletowe, kosmetyczki, kuferki, a także akcesoria takie jak stojak na biżuterię czy stylowe notatniki.

Zoe Sugg – życie prywatne

Zoe Sugg jest starszą siostrą vlogera, Joe Sugga, znanego w internecie pod pseudonimem ThatcherJoe. Poza tym od 2013 roku spotyka się z gwiazdą YouTube Alfiem Deyesem, a przyjaźni z inną vlogerką, Louise Pentland.

Zoe Sugg – książki

Zoe Sugg jest nie tylko vlogerką i właścicielką linii kosmetyków, ale również autorką powieści młodzieżowych. W 2014 roku podpisała kontrakt z wydawnictwem Penguin Books na dwie publikacje. Prawa wydawnicze w Stanach Zjednoczonych wykupił wydawca Atria.

Pierwsza książka Zoe Sugg to „Girl Online”. Opowiada o 15-letniej początkującej vlogerce, której kanał staje się hitem. Mimo wielu podobieństw do życia Zoelli autorka zastrzega, że publikacja nie jest autobiografią. Powieść przez długi czas biła rekordy sprzedaży, zyskując przy tym wiele tytułów, na przykład „najszybciej sprzedającej się książki 2014 roku”.

Publikacja wzbudziła kilka wątpliwości, ponieważ wydawnictwo poinformowało, że Zoe Sugg jest tylko jednym z autorów, a nad książką pracował sztab anglistów i edytorów. Pojawiła się także nieoficjalna informacja o tym, że faktycznym autorem powieści jest Siobhan Curham.

W 2015 i 2016 roku ukazały się kolejne części powieści Zoe Sugg: „Girl Online: On Tour” i „Girl Online: Going Solo”.

Zoe Sugg
Data urodzenia

28.03.1990

Miejsce urodzenia

Lacock, Anglia

Bibliografia
d2j2gfw

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j2gfw
d2j2gfw
d2j2gfw