Trwa ładowanie...
d3ue7ol
20-02-2013 00:00

Zmysł udziału

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ue7ol
Zmysł udziału
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Na tom „Zmysł udziału” składa się 21 wierszy. Wiersze te pokazują, jak Wisława Szymborska rozumie świat. Jak odkrywa jego sens i nasze w nim miejsce. Tworzą więc one „kanon poetyckiej sztuki rozumienia świata” przez poetkę . Wybór jest zaakceptowany przez autorkę.

„Zmysł udziału” jest pierwszym tomem w serii poetyckich wyborów zatytułowanych "Poeta Odkrywa Świat". Tę serię ściśle ukierunkowanych wyborów wierszy trzeba uznać z jednej strony za jedyną w swoim rodzaju, z drugiej wydawca chciałby zachęcić czytelnika do uważnego, wielokrotnego czytania poezji – rozmyślania nad nią.

Seria „Poeta Odkrywa Świat” pokazuje indywidualne poetyckie sposoby poznawania i opisu świata / rzeczywistości (z różnych punktów widzenia) oraz wskazuje, jak poezja może nazywać ludzkie doświadczenie.

W serii znajdą się tomy poetów – od trzydziestolatków do dojrzałych mistrzów piór. Wybory będą dokonywane przez samych poetów lub przez nich autoryzowane. Rokrocznie w specjalnej szacie graficznej (książkom towarzyszyć będą grafiki, dobierane przez samych poetów) ukazywać się będą dwa tomy.

Zmysł udziału
Numer ISBN

83-08-03811-5

Wymiary

150x215

Gatunek

Poezja i aforyzm,Poezja i aforyzm,Poezja i aforyzm

Oprawa

6

Liczba stron

56

Inne wydania

Kraków - 2012-02-21, Kraków - 2008-06-25

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ue7ol
d3ue7ol
d3ue7ol