Trwa ładowanie...
dcqod6c

Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu

książka
dcqod6c
Oceń jako pierwszy:
Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu
Tytuł oryginalny

Twilight of Democracy: The Seductive Lure of Authoritarianism

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu
Materiały prasowe

Zdobywczyni nagrody Pulitzera wyjaśnia dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zwracają się w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu.

Od Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po Europę kontynentalną i nie tylko, liberalna demokracja jest zagrożona a autorytaryzm rośnie w siłę. W "Zmierzchu demokracji" Anne Applebaum, wielokrotnie nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki, która jako jedna z pierwszych z grona amerykańskich dziennikarzy alarmowała o tendencjach antydemokratycznych na Zachodzie, wyjaśnia mechanizmy powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie nowoczesnych demokracji, tworząc analizę zmiany, która wstrząsa dzisiejszym światem.

Na przykładzie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Węgier, Polski oraz innych państw ukazuje jak rosną w siłę despotyczni przywódcy – korzystając z politycznych sojuszników, biurokratów i medialnych gwiazd, które torują im drogę do władzy. Opisuje także wielu nowych zwolenników nieliberalizmu, którzy wykorzystując narzędzia takie jak teorie spiskowe, polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji” to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych.

- Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie wielkie pytanie, w które sama jest głęboko zaangażowana, zarówno w Europie, jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument, napisany z wnikliwością, inteligencją i zrozumieniem. -

Timothy Snyder, autor „O tyranii”.

dcqod6c
Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu
Numer ISBN

978-83-268-4106-4

Wymiary

155x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

280

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dcqod6c
dcqod6c
dcqod6c
dcqod6c
dcqod6c