Trwa ładowanie...
d2aodv3
05-04-2022 10:00

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

książka
Oceń jako pierwszy:
d2aodv3
Zbuduj swój dom wokół mojego ciała
Tytuł oryginalny

Build Your House Around My Body

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Powieść zakwalifikowana do finału 2021 First Novel Prize
Jedna z najlepszych książek 2021 roku według „New York Timesa” i „Kirkus”
„Fantastyczna” (The Sunday Times), „Robiąca ogromne wrażenie” (The Guardian), „Genialna” (Madeline Miller, autorka „Kirke”)
Porywająca powieść obejmująca pół wieku historii Wietnamu, jego folklor i magię. To miejsce nadal nawiedzają duchy przeszłości wywołane przez kolonializm i wojny. Ludzkie krzywdy domagają się zemsty.
Dwudziestodwuletnia Winnie, pół Amerykanka, pół Wietnamka ma wrażenie, że nie pasuje do swojej rodziny. Porzuca Amerykę i wyjeżdża do Wietnamu, kraju swojego ojca. Zabiera ze sobą niewiele: jej walizka jest prawie pusta. Osiedla się w Sajgonie i próbuje nauczać angielskiego. Pragnie odnaleźć tam szczęście, jednak pod każdym względem czuje się nietypowa, przytłoczona ponurym życiem, które prowadzi. Próbuje wtopić się w tło. Pewnego dnia znika.
Ponad dwadzieścia lat wcześniej w tajemniczych okolicznościach ginie nastoletnia dziewczyna z zamożnej wietnamskiej rodziny. Gubi się pośród drzew na plantacji kauczuku. Kiedy zostaje odnaleziona, nie jest już taka jak dawniej.
Long, Tang i Binh to trójka przyjaciół z dzieciństwa. Splata ich ze sobą gęsta sieć tajemnic, a uczucia, którymi się darzą, zdają się wzajemnie wykluczać.
Jakie punkty wspólne mają ich historie? Dlaczego są tak nierozerwalnie połączone doświadczeniem minionych pokoleń i duchami przodków?

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała
Numer ISBN

978-83-67137-97-3

Wymiary

135x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

464

Język

polski

d2aodv3

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aodv3
d2aodv3
d2aodv3
d2aodv3