Trwa ładowanie...
d1x0ynq
15-04-2010 00:00

Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce

książka
Oceń jako pierwszy:
d1x0ynq
Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce
Tytuł oryginalny

Auftakt zum Vernichtungskrieg

Inne
Źródło: Inne

Bydgoszcz. Częstochowa. Anin. We wrześniu 1939 mówiono o nich z mieszaniną strachu i niedowierzania. Jak to możliwe, że „cywilizowana” armia niemiecka dokonywała takich strasznych mordów na cywilach? Dlaczego? Po co? A przede wszystkim: Co będzie dalej? Nikt nie mógł jeszcze wtedy przypuszczać, że pamięć o tych wydarzeniach zblednie przez kolejne pięć lat okrutnej okupacji.

A jednak to właśnie te wydarzenia do dziś tkwią jak cierń w stosunkach polsko-niemieckich. Bez odpowiedzi na pytania o los polskich miast i miasteczek w 1939 roku nie jesteśmy w stanie pojąć, jak to możliwe, że hitlerowska armia była zdolna do popełniania tak potwornych okrucieństw na cywilach ze wszystkich zakątków Europy.

Rzetelnie i uczciwie odpowiedzieć na te pytania stara się młody niemiecki historyk - Jochen Böhler. Choć to trudne do uwierzenia, to nikt przed nim nie sięgnął ani do rozkazów i innych niemieckich dokumentów wojskowych, ani do świadectw i listów żołnierzy! Dzięki wykorzystaniu tych nieznanych dotąd źródeł książka Jochena Böhlera rzuca nowe światło na tragiczny los polskich cywilów w pierwszych dniach wojny.

To książka poruszająca trudne i bolesne tematy, a jej lektura jest wstrząsająca. Ale równocześnie czyni nas mądrzejszymi.

Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce
Numer ISBN

978-83-240-1225-1

Wymiary

160x225

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

296

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x0ynq
d1x0ynq
d1x0ynq