Trwa ładowanie...
di98d3z
19-10-2011 00:00

Zbrodnie roślin

książka
Oceń jako pierwszy:
di98d3z
Zbrodnie roślin
Tytuł oryginalny

Wicked Plants. The Weed That Killed Lincoln’s Mother and Other Botanical Atrocities

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Amy Stewart, prowadząc nas przez ten zdradliwy gąszcz, opowiada historie i anegdoty, które zmrożą krew w żyłach nawet najbardziej nieustraszonego ogrodnika.

Roślinni zabójcy działają czasem w bardzo wyrafinowany sposób, pozostawiają za sobą ślady wykrywalne tylko przez niezwykle czułą aparaturę. Owoce nasączone trucizną, ziarna zatrzymujące pracę serca, paraliżujące gałązki albo bluszcze duszące niczym węże boa. Nic dziwnego, że rośliny tak często stawały się bohaterami kryminalnych opowieści - od przypadkowych zatruć, przez morderstwa w afekcie, po wojny narkotykowe. Lista ich ofiar jest naprawdę pokaźna. Mają nieprawdopodobne możliwości, wydają się bardziej niebezpieczne niż niejeden zwierzęcy drapieżnik. I mogą zmieniać bieg historii.

O tytoniu każdy wie, nazwa szaleju mówi sama za siebie, ale niech nie zmyli was uroczy wygląd hiacyntów ani dostojna powaga chryzantem. Lepiej przyjrzyjcie się uważnie, czy jacyś złoczyńcy nie dybią was z talerza albo w ogródku. I pamiętajcie: strzeżcie się konwalii i tulipanów!

Zbrodnie roślin
Numer ISBN

978-83-7747-544-7

Wymiary

145x185

Gatunek

Literatura faktu,Eseje

Oprawa

6

Liczba stron

236

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di98d3z
di98d3z
di98d3z