Trwa ładowanie...
ddqmnl6

Zbigniew Wodecki

East News
Źródło: East News

Zbigniew Wodecki, znany piosenkarz i kompozytor, który żył w latach 1950–2017, opowiada o swoim życiu w rozmowie z Wacławem Krupińskim, która została wydane przy okazji 40-lecia działalności artystycznej muzyka.

Zbigniew Wodecki opowiada o swoim życiu

Zbigniew Wodecki świętował 40. jubileusz pracy artystycznej w 2011 roku, wtedy też pojawiła się biograficzna książka "Pszczoła, Bach i skrzypce", a on sam otrzymał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W rozmowie z dziennikarzem Wodecki przedstawia siebie z dozą autoironii, opowiada o dzieciństwie, swoich początkach w świecie muzyki, dalszej karierze oraz inspiracjach. Nie waha się też opowiadać o działalności w show-biznesie, zasiadaniu w jury programu Taniec z gwiazdami, czy jego słynnej piosence z bajki dla dzieci Pszczółka Maja.

Biografia Zbigniewa Wodeckiego

Wydana przez Prószyński i S-ka książka "Pszczoła, Bach i skrzypce" przedstawia rejestr rozmów dziennikarza Wacława Krupińskiego ze Zbigniewem Wodeckim, traktujący o życiu osobistym muzyka, a także jego obecności w kulturalnym środowisku krakowskim, a także jego działalności na arenie ogólnopolskiej. Pomysł na wydanie takiej publikacji pojawił po tym, gdy opublikowany na łamach "Gazety Polskiej" wywiad z Wodeckim okazał się bardzo poczytny.

Wywiad podzielony jest na 13 rozdziałów, w których Zbigniew Wodecki wspomina młodość, opisuje swoje życie rodzinne i zawodowe, a wszystko to przeplata licznymi anegdotami i żartami.

Zbigniew Wodecki
Data urodzenia

06.05.1950

Miejsce urodzenia

Kraków

Data śmierci

22.05.2017

Miejsce śmierci

Warszawa

Bibliografia
ddqmnl6

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddqmnl6
ddqmnl6
ddqmnl6