Trwa ładowanie...
d4avxui

Zbigniew Libera

Zbigniew Libera to znany polski antropolog i autor książek ze swojej dziedziny.

Zbigniew Libera - życiorys naukowy

Zbigniew Mieczysław Libera przyszedł a świat w 1958 roku. Magisterium zrobił na Uniwersytecie Wrocławskim w 1983 roku w Katedrze Etnografii. 7 lat później obronił dysertację doktorską z zakresu etnografii (a konkretnie mitów w słowiańskiej medycynie ludowej) na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych we Wrocławiu, a na początku XX wieku Zbigniew Libera uzyskał habilitację z nauk humanistycznych na podstawie wcześniejszej rozprawy antropologicznej. W 2008 roku został profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Jagiellońskim, natomiast 3 lata potem zgodnie z prezydenckim postanowieniem naukowcowi nadano tytuł profesora. Profesor Zbigniew Libera jest obecnie kierownikiem Zakładu Kultur Regionów i dyrektorem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na UJ w Krakowie z urlopem naukowym na rok akademicki 2017/18.

Zbigniew Libera - książki

Profesor Zbigniew Libera jest specjalistą z dziedziny historycznej antropologii oraz etnografii Słowian. Bierze aktywny udział w kilku zespołach badawczych, realizujących granty, od 1987 roku publikuje artykuły naukowe, a od 1993 roku pisze bardzo popularne książki (część również dodatkowo redaguje).

W 2015 roku nakładem Bosz Wydawnictwo ukazała się książka Zbigniewa Libera i Huberta Ossadnika. Fotografie w albumie, dokumentujące życie oraz kulturę mieszkańców Podkarpacia, pochodzą sprzed drugiej wojny światowej i są autorstwa Romana Reinfussa. Pozycja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodzono ją Piórem Fredry i edytorską doskonałością w kategorii "Kreacja".

Zbigniew Libera
Bibliografia
d4avxui

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4avxui
d4avxui
d4avxui