Trwa ładowanie...
dsef5fn
dsef5fn

Zapytaj Alice

książka
Oceń jako pierwszy:
Zapytaj Alice
Tytuł oryginalny

Go, ask Alice

Rok wydania
Wydawnictwo
978-83-63142-87-2.jpg
"__wlasne

Pamiętnik opisje autentyczną historię młodej dziewczyny od pierwszych eksperymentów z zakazanymi substancjami, poprzez walkę z nałogiem aż po tragiczny finał.

Zdumiewający, prawdziwy zapis walki nastoletniej dziewczyny ze śmiertelnie niebezpiecznym światem narkotyków jest wstrząsającym ostrzeżeniem przed plagą, która w tym stuleciu dotknęła większość społeczeństw. Ksiązka nie używając moralizatorskiego tonu skutecznie zniechęca czytelników do niebezpiecznego światem narkotyków, pokazując negatywne konsekwencje nałogu.

Bohaterka tych wspomnień umarła trzy tygodnie po podjęciu decyzji o zakończeniu pisania dziennika. Jej rodzice wrócili z kina i znaleźli ją martwą. Lekarze nie mogli już pomóc. Czy było to przedawkowanie zaplanowane czy przypadkowe?

Nigdy się nie dowiemy, zresztą nie to jest najistotniejsze w tej sprawie. Liczy się tylko jej śmierć, jedna z tysięcy śmierci spowodowanych braniem narkotyków, jakie odnotowano w tamtym roku.

Bohaterka dla zachowania anonimowości jej i jej rodziny nie jest wymieniona w książce z imienia. Tytuł: "Zapytaj Alicję" nawiązuje do "Alicji w krainie czarów" (Bohaterka porównuje swoje narkotyczne wizje do przygód bohaterki powieści Lewisa Carrolla).

Zapytaj Alice
Numer ISBN

978-83-63142-87-2

Wymiary

140x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

160

Podziel się opinią

Share
dsef5fn
dsef5fn
dsef5fn
dsef5fn