Trwa ładowanie...
d34mowr
15 kwietnia 2010, 00:00

Zamki i obiekty warowne Państwa Krzyżackiego

książka
Oceń jako pierwszy:
d34mowr
Zamki i obiekty warowne Państwa Krzyżackiego
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Państwo Krzyżackie powstało na terenach zamieszkałych przez Prusów. Prusowie nie byli jednolitym narodem, w nowożytnym tego słowa znaczeniu. Tym mianem określało się dawniej, a także i dziś, ogół wspólnot plemiennych, które do XIII wieku zajmowały tereny na wschód od Wisły, przez dzisiejsze Mazury, Półwysep Sambijski, aż po Żmudź. Obszar trzech z tych wspólnot tj. Pomezanii, Ziemii Sasińskiej i Ziemi Lubawskiej wyznacza zasięg tego przewodnika.
Do końca XIII wieku Zakon Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie dokonał krwawego ich podboju. Na miejscu dawnych grodów, a także w wielu miejscach, wzniesione zostały kamienno-ceglane warownie: zamki, miasta warowne. Umocnienia wznieśli zarówno sami Krzyżacy, jak też biskupi i ich kapituły oraz znaczniejsi rycerze. Większość z tych budowli dziś już nie istnieje lub jest w ruinie. Wszystkie jednak mają swoje miejsce na kartach przewodnika.

Zamki i obiekty warowne Państwa Krzyżackiego
Numer ISBN

83-86245-49-2

Wymiary

145x210

Gatunek

Historia powszechna,Przewodniki

Oprawa

1

Liczba stron

141

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34mowr
d34mowr
d34mowr
d34mowr
d34mowr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj