Trwa ładowanie...
d3jalhs
d3jalhs

Zabierz nas do domu, "Lanny"

książka
Oceń jako pierwszy:
Zabierz nas do domu, "Lanny"
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
d3jalhs
00094485_original_8FA0E4B73EEF97A8.jpg

Legendarny pilot myśliwski Witold Łanowski zrządzeniem losu II wojnę światową rozpoczął… na piechotę – od ucieczki z sowieckiej niewoli. Służył następnie w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie, walczył z Luftwaffe i… z przełożonymi, którzy nie mogli znieść jego krytycznych uwag, a w 1940 roku postawili go przed sądem wojskowym za zorganizowanie buntu. W 1944 roku odsunęli go od latania, ale niepokornego lotnika przygarnęli Amerykanie z 56. Grupy Myśliwskiej Lotnictwa Wojsk Lądowych, legendarnej „watahy Zemkego”, którym bardzo brakowało doświadczonych pilotów. „Lanny” latał u nich na P-47 Thunderbolt, eskortując ciężkie bombowce, zestrzeliwując messerschmitty i focke-wulfy, szkoląc amerykańskich kolegów i wyciągając ich z krytycznych sytuacji.

Dokonania „Lanny’ego” Łanowskiego przeszły do legendy, podobnie jak jego krnąbrny charakter i niezwykłe godło osobiste: żelazna pięść miażdżąca niemiecki samolot.

Jego barwne wspomnienia, wzbogacone nie publikowanymi dotychczas zdjęciami, ukazują zdumiewającą prywatną epopeję na tle zaciętych zmagań powietrznych w Europie okresu II wojny światowej.

Zabierz nas do domu, "Lanny"
Numer ISBN

978-83-7818-718-9

Wymiary

130x200

Gatunek

Militaria i wojskowość,Historia Polski

Oprawa

3

Liczba stron

464

Podziel się opinią

Share
d3jalhs
d3jalhs

d3jalhs
d3jalhs
d3jalhs