Trwa ładowanie...
d2vn2dp
16-03-2022 14:00

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Wiosna. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

książka
Oceń jako pierwszy:
d2vn2dp
Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Wiosna. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zbiór ponad160 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych wiosną, a także dodatek z wielkanocnymi inspiracjami. Publikacji towarzyszy wirtualny album z utworami muzycznymi oraz pomocami dydaktycznymi.
Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.
Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą:

książka zawierająca ponad 160 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych wiosną, a także DODATEK – pomysły na wielkanocne aktywności;
wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych, dźwięków oraz pomocy dydaktycznych pojawiających się w publikacji (pomoce będą dostępne w wirtualnym albumie od 09.03.2022 r.).

Wiosna to pora roku, na którą czeka każdy z nas. Często traktujemy wiosnę jako nowy początek, szczególny czas, gdy zachodzi bardzo wiele zmian – nie tylko w przyrodzie, ale i poniekąd w nas samych. Wzrasta temperatura powietrza, a dni stają się coraz dłuższe. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, które zaczynają się otwierać, na niektórych gałązkach pojawiają się srebrzyste kotki. Powracają ptaki, zwierzęta budzą się z zimowego snu, spod śniegu zaczynają wyglądać pierwsze wiosenne kwiaty. Po długich, zimowych miesiącach spędzonych głównie w domu, możemy cieszyć się wiosną, która zaprasza nas do zabawy. A my z ogromną radością i ekscytacją zachęcamy Was do przyłączenia się do sensorycznej przygody każdego wiosennego dnia!
Zabawy sensoryczne… przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Wiosna. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną
Numer ISBN

978-83-67101-12-7

Wymiary

210x270

Liczba stron

92

Język

polski

d2vn2dp

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn2dp
d2vn2dp
d2vn2dp
d2vn2dp