Trwa ładowanie...

Za tydzień ruszą prace nad polsko-niemieckim podręcznikiem do historii

Za tydzień ruszą prace nad polsko-niemieckim podręcznikiem do historiiŹródło: Inne
d1oboht
d1oboht

17 maja oficjalnie rozpoczną się prace nad wspólnym polsko-niemieckim podręcznikiem do historii - poinformowało w piątek Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.

Na 17 maja zaplanowano posiedzenie prezydium Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej, a także konferencję prasową z udziałem przewodniczących komisji: prof. Roberta Traby i prof. Michaela G. Muellera oraz polskiego wiceministra edukacji Krzysztofa Stanowskiego i ministra ds. młodzieży, kształcenia i sportu landu Brandenburgia Holgera Rupprechta.

Dzień wcześniej nastąpi otwarcie wystawy oraz dyskusja i warsztaty pt. Wspólna historia - wspólny podręcznik.

Z inicjatywą opracowania polsko-niemieckiego podręcznika wystąpił szef niemieckiej dyplomacji Frank Walter Steinmeier. Pomysł ten zaakceptował polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

d1oboht

Podjąłem inicjatywę pana ministra o tym, aby powstał polsko-niemiecki podręcznik historii, bo zgadzamy się, że szczególnie w Niemczech potrzeba jest większej znajomości historii Polski - powiedział szef polskiej dyplomacji po rozmowach ze Steinmeierem na początku kwietnia w Bydgoszczy.

Podręcznik miałby być wzorowany na istniejącym już francusko-niemieckim. Prace nad zawierającym tę samą treść w obu językach podręcznikiem w trzech tomach rozpoczęto z inicjatywy niemiecko-francuskiego parlamentu młodzieży w 2003 roku.

d1oboht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oboht