Trwa ładowanie...
d37ns6p
21-03-2022 13:01

Yans. Wydanie zbiorcze. Tom 3

książka
Oceń jako pierwszy:
d37ns6p
Yans. Wydanie zbiorcze. Tom 3
Tytuł oryginalny

Yans 3

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Trzeci tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1980 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego była przez kilka lat drugim obok „Thorgala” bestsellerowym cyklem komiksowym rysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Pod koniec lat 80. XX wieku artysta zaprosił do współpracy Zbigniewa Kasprzaka. Stworzony wspólnie piąty odcinek „Yansa” pt. „Prawo Ardelii” do dziś budzi emocje fanów próbujących wskazać, który rysownik jest autorem poszczególnych elementów dzieła. Począwszy od epizodu „Planeta czarów” Kasprzak został jedynym rysownikiem serii. W 1992 roku wyemigrował z Polski do Belgii, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Od ponad 20 lat jego pseudonim – Kas – jest dobrze znany miłośnikom komiksu w całej Europie.
W ostatnich tomach serii scenarzysta dokonuje istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajmują teraz nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogacają uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbia je rysować, o czym mówi tak: „Dzięki nowym elementom mogłem nadać historii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach”.
Trzecia część wydania zbiorczego zawiera cztery pełnometrażowe epizody serii: Księżna Ultis”, „Tęczowa plaga”, „Tajemnica czasu” i „Kraina otchłani”, a ponadto bogato ilustrowany materiał poświęcony roli André-Paula Duchâteau w rozwoju i popularyzacji literatury oraz prasy science fiction w krajach frankofońskich, a także okolicznościom, w jakich doszło do zmiany rysownika „Yansa”.

Yans. Wydanie zbiorcze. Tom 3
Numer ISBN

978-83-281-6003-3

Wymiary

234x312

Oprawa

twarda

Liczba stron

224

Język

polski

d37ns6p

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ns6p
d37ns6p
d37ns6p
d37ns6p